RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: beacia-24
Wto 08 Lis, 2011 18:19
[kartki] Haft matematyczny - chwalimy się
Autor Wiadomość
ABA 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 1140
Skąd: Jawor

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 15:44   moje haftowanki

Wybaczcie mi, ze tak mało odpowiadam na Wasze posty. Co wejde na stronke przed oczami ukazuje sie duża cyfra nieprzeczytanych postów. Jak Wy to robicie, że zdążacie przeczytać?
Przez szklany ekranik podziwiam wszystkie karteczki i sposoby ich wykonywania.
Chyle głowę niziutko przed wielkimi talentami jakie tutaj goszczą.
uklon uklon uklon uklon
Bije wielkie brawa za wykonanie tylu cudeniek!
brawo brawo brawo brawo brawo brawo
i slę wszystkim internetowe kwiatki.
kwiatek dla ciebie kwiatek dla ciebie kwiatek dla ciebie kwiatek dla ciebie kwiatek dla ciebie
a oto moje skromniutkie haftowanki.


  plus minus  Kto ocenił?
 
 
     
alexandra20 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 104
Skąd: Bydgoszcz

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 18:37   

a co Ty takie zboczone kartki wyhaftowałaś??Very Happy dla kogo??Very Happy ja próbuję zrobić haftowany "obraz" ...pochwalę się jeśli wyjdzie:) a jaki to na razie nie powiem:D

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
     
Anisa 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 28 Cze 2009
Posty: 557
Skąd: Lublin

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 19:10   

ABA, piekne są Twoje kartki cool , nie tylko te co tu prezentujesz, ale i inne w Twoim albumie ( pozwoliłam sobie pospacerować po nim Wink ). skąd czerpiesz pomysły i motywy?

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
umironczuk 
Użytkownik małomówny


Kraj:
United Kingdom

Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 59

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 19:40   

Super ciekawe kto taką karteczkę dostanie

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
Madzia 



Zaproszone osoby: 1
Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel3

Rangi:
przyjaciel

Pomogła: 26 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 7511
Skąd: Lublin

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 19:59   

Powiększyłam sobie zdjęcia do maksimum bo nie wierzyłam, że to haft! Do tego matematyczny! Czy to gotowe wzory? Zaniemówiłam i normalnie jestem urzeczona!
uklon uklon uklon

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/erendis30
http://www.fotosik.pl/u/erendis/albumy
http://literackoniespelniona.blogspot.com/
 
     
te_sia
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 446
Skąd: zachodniopomorskie

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 20:30   

ABA az mnie zatkalo jak zobaczylam te -akty-sa swietne ,mialas gotowe wzory czy sama przerobilas , przesylam gorace cmoknięcie cmoknięcie cmoknięcie ,pasuja do kartek

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
bonnie87 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: małopolska/śląsk

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 20:57   

Świetne te kartki, po prostu nie mogę wyjść z podziwu uklon gratuluję zdolności i pomysłów brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moja galeria: http://picasaweb.google.pl/groszka87

 
 
     
Jadzia60 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 162

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 21:01   

Kociamama miałaś rację papier z LIDLA ma gramaturę 120g i jest blokiem rysunkowym z kolorowymi kartkami. Mimo to kupiłam go, gdyż stwierdziłam, że kartki mogę wykorzystać jako kolorowe tła. A kolorki są super.
Alexandra cudna kartka wykonana nową techniką. brawo Kiedyś też chciałam coś podobnego zrobić, ale jakoś nie wciągnęło mnie.
ABA przepiękne obrazy. brawo Po raz kolejny spytam jakie są ich rozmiary?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Jadzia

Zapraszam do mnie
http://picasaweb.google.pl/Jadwiga05

 
     
makneta
Użytkownik b. aktywny



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 2294

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 21:12   

ABA, karteczki są prześliczne i wyjątkowe.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________


Serdecznie zapraszam na Mój blog
 
     
ABA 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 1140
Skąd: Jawor

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 21:20   

Odpowiadam wszystkim. Akty robiłam na konkretne zamówienie dla młodego mężczyzny. Mam jeszcze zamówienie na duży obraz pary kochanków na prezent slubny, który ma zawisnąć nad łózkiem młodych. Na razie jestem w fazie tworzenia pogladowego i szukam odpowiednich modeli. Sama projektowałam wzory. Wielkość tego obrazka jest A4 czyli kartka od bloku technicznego.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
     
liken 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 5 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 539
Skąd: Śląsk/obecnie Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 10:27   

ABA to jest cudne! ja też chcę taki prezent ślubny! chyba sama sobie wyhaftuję hahahihi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://megliken.pl
http://megliken.blogspot.com
http://picasaweb.google.com/megliken
 
     
kociamama 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 367
Skąd: Śląsk

Medale: Brak

Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 10:48   

liken napisał/a:
ABA to jest cudne! ja też chcę taki prezent ślubny! chyba sama sobie wyhaftuję hahahihi


to do roboty - jeszcze zdążysz wesoło mi
narzeczonego zagoń do spraw związanych ze ślubem i weselem, a Ty wyszywaj daję nogę

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.pl/elunia1954
Mój blog. Zapraszam.

 
     
ABA 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 1140
Skąd: Jawor

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 21:30   

Liken jeżeli bedziesz wychodziła za mąż to moge Tobie podarować obraz . Jak już skonczę projekt to się podziele jego wyglądem i sama zdecydujesz czy jest w Twoim guscie.
Na dzień dzisiejszy robie 2 robótki pilne: bluzeczkę na szydełku dla małej Rózy i serwetę Richeliu na ławę kolezance. Potem juz wezme się ostro za dalsze zamówienie.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
     
liken 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 5 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 539
Skąd: Śląsk/obecnie Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 22:49   

ABA ślicznie dziękuję! Bardzo uciesze się ze wzoru... A ślub tuż tuż... Very Happy

kociamama bardzo chetnie bym tak zrobiła, ale chyba nie puszczę go samego po garnitur, bo to taki zakręcony informatyk... zmęczony

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://megliken.pl
http://megliken.blogspot.com
http://picasaweb.google.com/megliken
Ostatnio zmieniony przez liken Sob 18 Lip, 2009 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jadzia60 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 162

Medale: Brak

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 20:34   

ABA ale jesteś ZDOLNA. brawo Ja do tej pory tylko z gotowców wyszywam.
Liken może TY Wilson Cię zainspiruje (wyszywam Go krzyżykami)
Jednak ABA podsunęła mi pomysł i może spróbuję przerobić jego prace na haft matematyczny
A tak w ogóle Liken kiedy ten ślub?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Jadzia

Zapraszam do mnie
http://picasaweb.google.pl/Jadwiga05

 
     
ABA 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 1140
Skąd: Jawor

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 10:20   

Jadziu tak mnie chwalisz, że juz cała jestem jak burak czerwona.
Ja tylko posłuchałam rady "Kawa" To jej pomysł, by obrazy przetransformywać w haft matematyczny.
Dziekuję cmoknięcie
PS. Juz znalazłam modele do mego projektu.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
     
umironczuk 
Użytkownik małomówny


Kraj:
United Kingdom

Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 59

Medale: Brak

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 11:11   

ABA,
jak mogę zapytać gdzie szukasz wzorów i pomysłów czy to są normalne obrazy w sieci

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
patii156 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 33
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 47
Skąd: Dąbrowa

Medale: Brak

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 12:06   

ABA, brak słów brawo

Czy macie jakiś sposób aby prosto i ładnie przyklejać naklejki stitching na kartki??? Bo ja myślałam że to takie proste, a okazało się że tak nie jest...

Nadal jeszcze u mnie motyw ślubny:











I kartki urodzinowe:




  plus minus  Kto ocenił?
_________________
mój email pati18_92@o2.pl

mój album https://picasaweb.google.com/pati1892/HaftMatematyczny?feat=directlink

Mój chomik http://chomikuj.pl/patii156
 
 
     
barbarera 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 57

Medale: Brak

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 13:04   

dziewczyny przepiękne te Wasze kartki cmoknięcie

kawa nad Twoimi pracami to się rozpłynęłam uklon

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
tu są moje prace
http://barbarera.fotosik.pl/zdjecia/3
http://misz-maszbarbary.blogspot.com/
 
     
liken 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 5 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 539
Skąd: Śląsk/obecnie Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 13:32   

Jadzia ślub 5 września Smile Ty Wilson mnie zauroczył - proste, a zarazem bardzo ekspresyjne rysunki... - dziękuję za pokazanie mi go! kwiatek dla ciebie
ABA troszkę znudził mi się ostatnio haft matematyczny, ale dzięki Twoim obrazkom znów mi się chce Very Happy Dziękuję! cmoknięcie
patii bardzo ładne kartki! Kwiaty i obrączki razem najbardziej mi się spodobały:)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://megliken.pl
http://megliken.blogspot.com
http://picasaweb.google.com/megliken
 
     
Jadzia60 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 162

Medale: Brak

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 17:11   

Pati cudowne kartki brawo brawo brawo Też nie mam sposobu na proste przyklejanie napisów. Podważam je igłą a potem delikatnie przykładam w wybranym miejscu.
Umironczuk zobacz http://www.tywilson.com/h...postergall.html znajdziesz tu parę wzorów podobnych do tych, które tworzy ABA. Jeszcze "tylko" dziurki i obrazek gotowy wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Jadzia

Zapraszam do mnie
http://picasaweb.google.pl/Jadwiga05

 
     
Phoebe 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Germany

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 11 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 1155
Skąd: MV

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 17:39   

ABA, brawo brawo brawo sliczne sa te Twoje kartki. Akty sa SUPER! maja w sobie to "cos" Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
kociamama 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 367
Skąd: Śląsk

Medale: Brak

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 17:49   

patii156 napisał/a:

Czy macie jakiś sposób aby prosto i ładnie przyklejać naklejki stitching na kartki??? Bo ja myślałam że to takie proste, a okazało się że tak nie jest..


Do tego celu służy (i świetnie się sprawdza)tzw. folia transportowa - kupiłam ją w sklepie dla plastyków - groszowa sprawa, sprzedają na metry (nie warto kupować zbyt dużo naraz, bo wysycha i nie trzyma tak dobrze).
To jest przeźroczysta folia (podobna do taśmy klejącej) powleczona klejem (ten klej jest przykryty papierem w kratkę).
Wycinasz sobie odpowiedniej wielkości kawałek folii(trochę większy od napisu), zdejmujesz ten papier w kratkę i folię przyklejasz do stickersa. Trzymając za brzeg folii zdejmujesz delikatnie stickersa z arkusza (przy napisach najlepiej jest podważać stopniowo stickersa nożykiem, żeby nie rozciągnąć liter) - masz napis na folii. Teraz trzymając tylko za folię możesz sobie dopasować miejsce dla napisu (ważne, żeby nie dotykać robionej kartki) - kiedy już jesteś zdecydowana, przykładasz napis do kartki, delikatnie dociskasz, żeby cały stickers się przykleił, a następnie zdejmujesz folię.
Jeśli robisz kilka kartek naraz, to można użyć tej samej folii tylko zaraz po zdjęciu jej z kartki trzeba przykleić z powrotem ten kratkowany papier.
Ta folia wygląda i działa jak taśma klejąca ma tylko tą przewagę, że nie niszczy papieru, do którego jest przyklejana (na kartce nie zostawia żadnego śladu), a jak wszystkie wiemy z taśmą klejącą to jest różnie.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.pl/elunia1954
Mój blog. Zapraszam.

Ostatnio zmieniony przez kociamama Pon 20 Lip, 2009 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
patii156 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 33
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 47
Skąd: Dąbrowa

Medale: Brak

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 18:26   

kociamama, dziękuje za porade cmoknięcie kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
mój email pati18_92@o2.pl

mój album https://picasaweb.google.com/pati1892/HaftMatematyczny?feat=directlink

Mój chomik http://chomikuj.pl/patii156
 
 
     
te_sia
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 446
Skąd: zachodniopomorskie

Medale: Brak

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 20:23   

Piekne wszystkie karteczki, obrazy a ja jak na razie moge tylko podziwiac cmoknięcie
ABA aniolka juz wydziurkowalam-ale kiedy go wyszyc, a tu znowu kusisz pieknymi pracami, skladam uklon uklon uklon

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 36