Przesunięty przez: beacia-24 Wto 08 Lis, 2011 18:19 |
[kartki] Haft matematyczny - chwalimy się |
| Autor |
Wiadomość |
ABA
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Pomogła: 5 razy Dołączyła: 10 Lip 2008 Posty: 1140 Skąd: Jawor
Medale: 1 (Więcej...)
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 15:44 moje haftowanki
|
|
|
Wybaczcie mi, ze tak mało odpowiadam na Wasze posty. Co wejde na stronke przed oczami ukazuje sie duża cyfra nieprzeczytanych postów. Jak Wy to robicie, że zdążacie przeczytać?
Przez szklany ekranik podziwiam wszystkie karteczki i sposoby ich wykonywania.
Chyle głowę niziutko przed wielkimi talentami jakie tutaj goszczą.
Bije wielkie brawa za wykonanie tylu cudeniek!
i slę wszystkim internetowe kwiatki.
a oto moje skromniutkie haftowanki.

|
|
|
|
 |
alexandra20
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:

Wiek: 42 Dołączyła: 14 Sty 2009 Posty: 104 Skąd: Bydgoszcz
Medale: Brak
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 18:37
|
|
|
a co Ty takie zboczone kartki wyhaftowałaś?? dla kogo?? ja próbuję zrobić haftowany "obraz" ...pochwalę się jeśli wyjdzie:) a jaki to na razie nie powiem:D
|
|
|
|
 |
Anisa
Użytkownik aktywny


Kraj:

Pomogła: 4 razy Dołączyła: 28 Cze 2009 Posty: 557 Skąd: Lublin
Medale: Brak
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 19:10
|
|
|
ABA, piekne są Twoje kartki , nie tylko te co tu prezentujesz, ale i inne w Twoim albumie ( pozwoliłam sobie pospacerować po nim ). skąd czerpiesz pomysły i motywy?
|
|
|
|
 |
umironczuk
Użytkownik małomówny

Kraj:

Pomogła: 1 raz Wiek: 44 Dołączyła: 23 Cze 2009 Posty: 59
Medale: Brak
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 19:40
|
|
|
Super ciekawe kto taką karteczkę dostanie
|
|
|
|
 |
Madzia


Zaproszone osoby: 1
Kraj:

Rangi dodatkowe:

Rangi:

Pomogła: 26 razy Wiek: 56 Dołączyła: 16 Lis 2005 Posty: 7511 Skąd: Lublin
Medale: 4 (Więcej...)
|
|
|
|
 |
te_sia
Użytkownik aktywny

Kraj:

Dołączył: 05 Sie 2008 Posty: 446 Skąd: zachodniopomorskie
Medale: Brak
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 20:30
|
|
|
ABA az mnie zatkalo jak zobaczylam te -akty-sa swietne ,mialas gotowe wzory czy sama przerobilas , przesylam gorace ,pasuja do kartek
|
|
|
|
 |
bonnie87
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:

Wiek: 38 Dołączyła: 30 Maj 2009 Posty: 163 Skąd: małopolska/śląsk
Medale: Brak
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 20:57
|
|
|
Świetne te kartki, po prostu nie mogę wyjść z podziwu gratuluję zdolności i pomysłów 
|
_________________ Moja galeria: http://picasaweb.google.pl/groszka87

 |
|
|
|
 |
Jadzia60
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 1 raz Dołączyła: 07 Lis 2008 Posty: 162
Medale: Brak
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 21:01
|
|
|
Kociamama miałaś rację papier z LIDLA ma gramaturę 120g i jest blokiem rysunkowym z kolorowymi kartkami. Mimo to kupiłam go, gdyż stwierdziłam, że kartki mogę wykorzystać jako kolorowe tła. A kolorki są super.
Alexandra cudna kartka wykonana nową techniką. Kiedyś też chciałam coś podobnego zrobić, ale jakoś nie wciągnęło mnie.
ABA przepiękne obrazy. Po raz kolejny spytam jakie są ich rozmiary?
|
_________________ Pozdrawiam Jadzia
Zapraszam do mnie
http://picasaweb.google.pl/Jadwiga05
 |
|
|
|
 |
makneta
Użytkownik b. aktywny


Pomógł: 29 razy Dołączył: 19 Sie 2005 Posty: 2294
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 21:12
|
|
|
ABA, karteczki są prześliczne i wyjątkowe.
|
_________________
Serdecznie zapraszam na Mój blog |
|
|
|
 |
ABA
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Pomogła: 5 razy Dołączyła: 10 Lip 2008 Posty: 1140 Skąd: Jawor
Medale: 1 (Więcej...)
|
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 21:20
|
|
|
Odpowiadam wszystkim. Akty robiłam na konkretne zamówienie dla młodego mężczyzny. Mam jeszcze zamówienie na duży obraz pary kochanków na prezent slubny, który ma zawisnąć nad łózkiem młodych. Na razie jestem w fazie tworzenia pogladowego i szukam odpowiednich modeli. Sama projektowałam wzory. Wielkość tego obrazka jest A4 czyli kartka od bloku technicznego.
|
|
|
|
 |
liken
Użytkownik aktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 5 razy Wiek: 41 Dołączyła: 18 Mar 2007 Posty: 539 Skąd: Śląsk/obecnie Kraków
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
kociamama
Użytkownik aktywny


Kraj:

Dołączyła: 22 Cze 2009 Posty: 367 Skąd: Śląsk
Medale: Brak
|
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 10:48
|
|
|
| liken napisał/a: | ABA to jest cudne! ja też chcę taki prezent ślubny! chyba sama sobie wyhaftuję  |
to do roboty - jeszcze zdążysz
narzeczonego zagoń do spraw związanych ze ślubem i weselem, a Ty wyszywaj 
|
_________________ http://picasaweb.google.pl/elunia1954
Mój blog. Zapraszam.
 |
|
|
|
 |
ABA
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Pomogła: 5 razy Dołączyła: 10 Lip 2008 Posty: 1140 Skąd: Jawor
Medale: 1 (Więcej...)
|
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 21:30
|
|
|
Liken jeżeli bedziesz wychodziła za mąż to moge Tobie podarować obraz . Jak już skonczę projekt to się podziele jego wyglądem i sama zdecydujesz czy jest w Twoim guscie.
Na dzień dzisiejszy robie 2 robótki pilne: bluzeczkę na szydełku dla małej Rózy i serwetę Richeliu na ławę kolezance. Potem juz wezme się ostro za dalsze zamówienie.
|
|
|
|
 |
liken
Użytkownik aktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 5 razy Wiek: 41 Dołączyła: 18 Mar 2007 Posty: 539 Skąd: Śląsk/obecnie Kraków
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
Jadzia60
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 1 raz Dołączyła: 07 Lis 2008 Posty: 162
Medale: Brak
|
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 20:34
|
|
|
ABA ale jesteś ZDOLNA. Ja do tej pory tylko z gotowców wyszywam.
Liken może TY Wilson Cię zainspiruje (wyszywam Go krzyżykami)
Jednak ABA podsunęła mi pomysł i może spróbuję przerobić jego prace na haft matematyczny
A tak w ogóle Liken kiedy ten ślub?
|
_________________ Pozdrawiam Jadzia
Zapraszam do mnie
http://picasaweb.google.pl/Jadwiga05
 |
|
|
|
 |
ABA
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Pomogła: 5 razy Dołączyła: 10 Lip 2008 Posty: 1140 Skąd: Jawor
Medale: 1 (Więcej...)
|
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 10:20
|
|
|
Jadziu tak mnie chwalisz, że juz cała jestem jak burak czerwona.
Ja tylko posłuchałam rady "Kawa" To jej pomysł, by obrazy przetransformywać w haft matematyczny.
Dziekuję
PS. Juz znalazłam modele do mego projektu.
|
|
|
|
 |
umironczuk
Użytkownik małomówny

Kraj:

Pomogła: 1 raz Wiek: 44 Dołączyła: 23 Cze 2009 Posty: 59
Medale: Brak
|
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 11:11
|
|
|
ABA,
jak mogę zapytać gdzie szukasz wzorów i pomysłów czy to są normalne obrazy w sieci
|
|
|
|
 |
patii156
Milczek

Kraj:

Wiek: 33 Dołączyła: 21 Cze 2009 Posty: 47 Skąd: Dąbrowa
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
barbarera
Użytkownik małomówny

Kraj:

Dołączyła: 17 Lis 2008 Posty: 57
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
liken
Użytkownik aktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 5 razy Wiek: 41 Dołączyła: 18 Mar 2007 Posty: 539 Skąd: Śląsk/obecnie Kraków
Medale: Brak
|
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 13:32
|
|
|
Jadzia ślub 5 września Ty Wilson mnie zauroczył - proste, a zarazem bardzo ekspresyjne rysunki... - dziękuję za pokazanie mi go!
ABA troszkę znudził mi się ostatnio haft matematyczny, ale dzięki Twoim obrazkom znów mi się chce Dziękuję!
patii bardzo ładne kartki! Kwiaty i obrączki razem najbardziej mi się spodobały:)
|
_________________ http://megliken.pl
http://megliken.blogspot.com
http://picasaweb.google.com/megliken
 |
|
|
|
 |
Jadzia60
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 1 raz Dołączyła: 07 Lis 2008 Posty: 162
Medale: Brak
|
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 17:11
|
|
|
Pati cudowne kartki Też nie mam sposobu na proste przyklejanie napisów. Podważam je igłą a potem delikatnie przykładam w wybranym miejscu.
Umironczuk zobacz http://www.tywilson.com/h...postergall.html znajdziesz tu parę wzorów podobnych do tych, które tworzy ABA. Jeszcze "tylko" dziurki i obrazek gotowy 
|
_________________ Pozdrawiam Jadzia
Zapraszam do mnie
http://picasaweb.google.pl/Jadwiga05
 |
|
|
|
 |
Phoebe
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 11 razy Wiek: 52 Dołączyła: 21 Sie 2007 Posty: 1155 Skąd: MV
Medale: 1 (Więcej...)
|
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 17:39
|
|
|
ABA, sliczne sa te Twoje kartki. Akty sa SUPER! maja w sobie to "cos" 
|
|
|
|
 |
kociamama
Użytkownik aktywny


Kraj:

Dołączyła: 22 Cze 2009 Posty: 367 Skąd: Śląsk
Medale: Brak
|
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 17:49
|
|
|
| patii156 napisał/a: |
Czy macie jakiś sposób aby prosto i ładnie przyklejać naklejki stitching na kartki??? Bo ja myślałam że to takie proste, a okazało się że tak nie jest.. |
Do tego celu służy (i świetnie się sprawdza)tzw. folia transportowa - kupiłam ją w sklepie dla plastyków - groszowa sprawa, sprzedają na metry (nie warto kupować zbyt dużo naraz, bo wysycha i nie trzyma tak dobrze).
To jest przeźroczysta folia (podobna do taśmy klejącej) powleczona klejem (ten klej jest przykryty papierem w kratkę).
Wycinasz sobie odpowiedniej wielkości kawałek folii(trochę większy od napisu), zdejmujesz ten papier w kratkę i folię przyklejasz do stickersa. Trzymając za brzeg folii zdejmujesz delikatnie stickersa z arkusza (przy napisach najlepiej jest podważać stopniowo stickersa nożykiem, żeby nie rozciągnąć liter) - masz napis na folii. Teraz trzymając tylko za folię możesz sobie dopasować miejsce dla napisu (ważne, żeby nie dotykać robionej kartki) - kiedy już jesteś zdecydowana, przykładasz napis do kartki, delikatnie dociskasz, żeby cały stickers się przykleił, a następnie zdejmujesz folię.
Jeśli robisz kilka kartek naraz, to można użyć tej samej folii tylko zaraz po zdjęciu jej z kartki trzeba przykleić z powrotem ten kratkowany papier.
Ta folia wygląda i działa jak taśma klejąca ma tylko tą przewagę, że nie niszczy papieru, do którego jest przyklejana (na kartce nie zostawia żadnego śladu), a jak wszystkie wiemy z taśmą klejącą to jest różnie.
|
_________________ http://picasaweb.google.pl/elunia1954
Mój blog. Zapraszam.
 |
| Ostatnio zmieniony przez kociamama Pon 20 Lip, 2009 17:51, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
patii156
Milczek

Kraj:

Wiek: 33 Dołączyła: 21 Cze 2009 Posty: 47 Skąd: Dąbrowa
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
te_sia
Użytkownik aktywny

Kraj:

Dołączył: 05 Sie 2008 Posty: 446 Skąd: zachodniopomorskie
Medale: Brak
|
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 20:23
|
|
|
Piekne wszystkie karteczki, obrazy a ja jak na razie moge tylko podziwiac
ABA aniolka juz wydziurkowalam-ale kiedy go wyszyc, a tu znowu kusisz pieknymi pracami, skladam 
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
|

Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej
materiałów, zdjęć, itp.,
proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie
naruszenia praw autorskich o kontakt ze
mną.
Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to
będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.
Jednocześnie informuję, że administrator forum nie
odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.
maranta
 |
| | Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 32 |
|
|