RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Poczatki
Autor Wiadomość
Lola123 
Użytkownik małomówny


Autor tematu
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 50

Medale: Brak

Wysłany: Śro 26 Lis, 2014 22:29   Poczatki

Przegladam ,forum , szperam po internecie i nadziwic sie nie moge jakie piekne prace tworzycie kwiatek dla ciebie
Chciała bym rowniez spróbowac ale ..najpierw kupiłam kordonek, pani w pasmanterii powiedziała ze do nauki bedzie dobry. posiadam kilka róznych szydelek od mojej mamy, jednak zadnym z nich moje ,,wypociny" nie wychodza dobrze.
Dzis zakupiłam kolejne szydełko, troszke grubsze od tych które posiadam ma ono nr 4.
Pani z pasmanterii poleciła mi dośc gruba welne do tego szydełka ale..podczas przerabiania oczek wełna mi sie rozwarstwia w rezultacie powstaja pojedyńcze nitki , które bardzo utrudniaja mi ponowne przerabianie oczek. Dodatkowo jeszcze bardzo przeszkadza mi ,,skrzypienie" wełny , zwyczajnie nie lubie tego dzwięku.
Może dodam ze ani przy kordonku ani przy wełnie oczka nie sa dla mnie na tyle ,,wyrazne" aby dośc latwo mi było je przerabiac. próbowałam przerabiac oczka lużno i ciasno ale nadal moja praca nie przynosi efektów.
Nie wiem juz czy zarzucić nauke szydełkowania , czy zakupic inny materiał na to szydełko bo zwyczajnie mi nie idzie. placzek
Chyba jestem kompletnym beztalenciem placzek
Możecie cos doradzić ? hmm

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Bernadka, pozdrawiam również serdecznie;)
 
 
eBeata
Użytkownik aktywny


Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 340

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 26 Lis, 2014 22:43   

szydełko dobierz zgodnie z opisem na motku

Czy nitkę wyciagasz ze środka motka czy z wierzchu ?

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Lola123 
Użytkownik małomówny


Autor tematu
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 50

Medale: Brak

Wysłany: Czw 27 Lis, 2014 04:59   

Tak, szydełko mam dobrane , zgodnie ztym co jest napisane na motku tzn. napisane jest na druty ale pani pasmanterii powiedziała że szydełko się dobiera na takiej samej zasadzie.

Nitke mam wyciągnieta z wierzchu, nie wiedziałam ze to ma znaczenie. hmm

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Bernadka, pozdrawiam również serdecznie;)
 
 
siebusania 
Gaduła ;)
malutka



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 16 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 29 Maj 2012
Posty: 4151
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 27 Lis, 2014 06:09   

Lola123, jak włoczka sie rozwarstwia zmien na inna bo na pocztaku nauki przez cos takiego tylko sie zniehcecisz, ja uczyłam sie na cienkim kordonku szydełkiem 1,3 ale nie polecam, potem kupiłam szydełko 3 lub 2,5 włoczke kocurek(bo akurat ta sie nie rozwarstwiała z dostepnych) i poszło juz z gorki

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
malutka
moj blog: http://sznurkiani.blogspot.com/
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 27 Lis, 2014 07:28   

Lola123 Czy włóczkę/kordonek nawijasz na palec wskazujący? Jeśli tak to oczka wychodzą nierówne, bo nitka ma różne naprężenia. Spróbuj wg instrukcji na tej stronie http://szydelkowyswiat.pl...tki-i-szydelka/

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
adamwl 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 227

Medale: Brak

Wysłany: Czw 27 Lis, 2014 11:06   

Skoro to początki nauki, to się nie przejmuj:) Z robieniem na szydełku nie ma problemu jak coś nie wychodzi zawsze można spruć i zacząć od nowa (materiał się nie niszczy więc strat nie ma), więc czym tu się przejmować. Proponuje też nie przejmować się zaleceniami, że jak szydełko nr 4 to już potrzebna włóczka, pomiń to, weź kordonek i rób szydełkiem nr 4 jest cieńszy i łatwiej zmieści się w "zębie". Wyjdzie trochę "dziurawe", ale co tam, jak nabierzesz wprawy można pomału przejść na włóczkę.

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Lola123 
Użytkownik małomówny


Autor tematu
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 50

Medale: Brak

Wysłany: Czw 27 Lis, 2014 21:37   

Mama dała mi małe kłębuszki wełny czy włóczki i zdecydowanie lepiej mi sie na tym robi niz na zakupionej wczoraj wełnie.Wełna od mamy jest sporo cieńsza od tej zakupionej wczoraj. Stwierdziłam też że szydełko aluminiowe mi nie odpowiada a raczej praca na nim z wełną , tu lepiej pasuja mi zwykłe szydełka metalowe , bo wełna nie skrzypi na nim wesoło mi

Cytat:
Czy włóczkę/kordonek nawijasz na palec wskazujący? Jeśli tak to oczka wychodzą nierówne


co do nawijania wełny czy kordonka na palec wskazujacy to kompletnie mi to nie pasuje, zdecydowanie wole nawijac na palec srodkowy wesoło mi oczka wychodza znacznie zgrabniejsze ale to moje dzisiejsze doswiadczenie.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Bernadka, pozdrawiam również serdecznie;)
Ostatnio zmieniony przez Lola123 Czw 27 Lis, 2014 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
eBeata
Użytkownik aktywny


Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 340

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 28 Lis, 2014 10:23   

Lola123 napisał/a:
Tak, szydełko mam dobrane , zgodnie ztym co jest napisane na motku tzn. napisane jest na druty ale pani pasmanterii powiedziała że szydełko się dobiera na takiej samej zasadzie.

Nitke mam wyciągnieta z wierzchu, nie wiedziałam ze to ma znaczenie. hmm


weż nitkę ze srodka
skrzypieć będzie tak samo, ale nie powinna się rozwarstwiać wesoło mi

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Lola123 
Użytkownik małomówny


Autor tematu
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 50

Medale: Brak

Wysłany: Pią 28 Lis, 2014 17:13   

dziękuje cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Bernadka, pozdrawiam również serdecznie;)
 
 
KasiaB87 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Wrz 2014
Posty: 122
Skąd: Zakliczyn

Medale: Brak

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014 13:14   

trochę nieaktualny temat ale napisze swoje uwagi bo miałam taki sam problem, nie widziałam oczek, słupków itd bo kupiłam włóczkę akrylową, szydełko miałam chyba 4 na poczatku, potem kupiłam włóczkę 100 % bawełny i było o niebo lepiej, ma swoja cenę ale jeden motek do nauki to w sam raz, wtedy widziałam jak wygląda np. słupek, więc tak sobie robiłam słupki podwójne potrójne.... i prułam i od nowa aż zaczeło mi wychodzić równo.
Potem na potrzeby choinkowych ozdób kupiłam kordonek maxi madame tricote i szydełko 1,25 i wtedy to już genialnie widziałam jak sie nitka układa, troche sztywny mi się na początku wydawał ale teraz to mój numer 1 (niewielkie mam doswiadczenie bo próbowałam robić kordonkem kaja ale denerwowało mnie że sie rozwarstwiał) i już szperam na allegro za kolorowym na wielkanocne ozdoby

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Lola123 
Użytkownik małomówny


Autor tematu
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 50

Medale: Brak

Wysłany: Śro 31 Gru, 2014 23:00   

Uczę sie z filmików na you tube i całkiem fajnie mi idzie:) Resztki wełno- włóczki swietnie sie nadaja do takiej nauki. oczka oczywiście krzywo wychodza ale sie nie martwie przeciez to nauka. Szydełkowania ze schematów na razie nie próbuje na razie sa zbyt trudne , choc nie powiem ze mnie nie kuszą.
pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Bernadka, pozdrawiam również serdecznie;)
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015 00:38   

Lola123 Jak chcesz, aby oczka były zawsze równe, to nie owijaj włóczki wokół palca wskazującego, tylko przepleć ja między palcami, wówczas nitka będzie równomiernie naprężona i oczka będą równe. (taki slalom)

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Lola123 
Użytkownik małomówny


Autor tematu
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 50

Medale: Brak

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015 22:28   

Tak, tak próbuje jak bedzie lepiej i..wygodniej:)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Bernadka, pozdrawiam również serdecznie;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 23