RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
SIMAC DX 2000
Autor Wiadomość
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016 17:51   SIMAC DX 2000

Witam dziewczynki Smile

Mam pewien problem kupiłam maszynę SIMAC dx 2000 jak na moje oko działa poprawnie znam się na tym trochę bo kiedyś miałam Dopletę i razem ją powoli rozpracowałyśmy (za co bardzo dziękuję).
Wymiatałam na tej jednopłytówce nawet warkocze więc wszystko jest możliwe Smile ale ta maszyna szczerze powiem przyprawiła mnie o zawroty głowy. Instrukcję mam po czesku i translator niestety nie za bardzo się tutaj spisał. Filmy na yout... też nic tam mi nie wyjaśniają.

Mam problem największy z tym że plecie jedną stronę a drugą muszę już ręcznie przerabiać. Już tyle kombinacji wypróbowałam że nie za bardzo wiem o co chodzi czy te knefliki przy zamku czy to pokrętło czy to drugie lub trzecie ?? Jako tako plecie ale powinna pleść w obie strony oczka a nie tylko w jedną. Miałam kiedyś to samo w doplecie ale dopleta wcale nie zabierała oczek w jedną stronę tylko jakby przejeżdżała rządek zostawiając luźną nitkę a ta jakby je chciałą zabrać a nie przerabiają się.


Pytania do oznaczeń;

A
B (B i C to oddzielne pokrętła z czego to srebrne C przekręca te cyferki w okienku)
C
D (jak ustawić to do góry czy na dół czy na przemian?)
E
F (w doplecie miałam zamiast tego takie zapadki które były ruchome i podtrzymywały aby dzianina sie działa u dołu a tu te są nie ruchome mają koniec że tkanina wytworzona się tam zatrzymuje i tworzy się kluska w końcu zatrzymując nam pracę ).

Nie wiem może ktoś ma podobny model lub jej jakąś siostrę lub instrukcję obsługi.

Z czeskiej wynijka że klawisze od 1-8 wyłączają poszczególne igły najprawdopodobniej abyśmy mogły tworzyć ażury. Ale już to pokrętło po lewej stronie na obudowie sprawia że to cośz tymi guzikami się przemieszcza :/ i to już nie wiem po co jest.


Z niecierpliwością i nadzieją wielką nie ukrywam czekam na wasze wpisy Smile Dzięki i pozdrawiam






  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 05 Paź, 2016 22:03   

uuuuuuu tylko spokojnie
według mojj wiedzy to te klawisze sa po to by wydzielić wzór powtarzajacy sie co 8 igieł , robiąc żakard zabiorą oczka np.białe i czarne jedoczesnie , zakładajac obydwie nitki do wodzika

zapadki D /tak je oznaczylaś/ daj w dól i spokojnie zacznij dziac , mozesz zobaczyc czy jesli dasz jedna do gory a druga na dól bedzie działa w obie strony , popróbuj ta maszyna jest naprawde prosta w obsłudze

widzę że jesteś ze ślaska mieszkam w Rudzie Sl i chętnie Ci pomogę , wez maszynę i zapraszam:)

+1  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Śro 05 Paź, 2016 22:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Śro 05 Paź, 2016 22:12   

Ustawiłam ją tak, że działa ale jest kilka problemów:

- nie idzie tam zaczepić pod nic tego udziergu w dół przez co wszystko wyjeżdża wraz z igłami i chyba bym musiała pierwsze 5 rzędów ręcznie przerobić by to szło.

Na you... na filmikach ładnie przejeżdżają sobie (oczywiście na innych ale podobnych modelach) i wszstko się zaplata i nic mimo że nie zaczepiają to nie wysuwa się z tych parszywych jegliczek ! A mi wszystko za przeproszeniem ucieka wraz z igłami. Tam jest myśle też za ciasno.

- za ciasno są nastawione oczka i tu nie za bardzo mam pomysł bo podejrzewam że chodzi o te pokrętła a mam wrażenie że nic się nie zmienia w różnych ich położeniach ( te kółka dwa na wózku)

coś jest z naprężeniem nici nie tak popracuję nad tym ale zbyt nie wiem jak może ja tam coś źle zakładam. W Doplecie były zapadku jak w modzie które trzymały ten udzierg na miejscu a tu jest totalna kaplica.

Te zapadki dałam z lewej w dół z prawej w górę i dopiero zaczęła dziać. Może to jest też źle ale jak mówisz że jest inaczej to czemu to dziamdziarajstwo nie plecie wybuchowo .

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
Ostatnio zmieniony przez blush Śro 05 Paź, 2016 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 05 Paź, 2016 22:23   

kochana a czy Ty obciążasz czymś ten pierwszy rząd? powinnaś mieć taka listewkę z zaczepami wiesza się ja na pierwszym rzedzie inaczej nie bedzie działać bo dzianiny nic nie sciąga w doł

jak ja tego nie widzę to trudno mi wyrokować , dziewczyny przyjezdzały do mnie i ustawiałysmy maszyny bylo ok


czy masz taka listewke jak na zdjeciu

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Czw 06 Paź, 2016 08:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Czw 06 Paź, 2016 13:08   

Cześć !
Tak ależ oczywiście dostałam takowe cóś Smile i używam Smile Ale cośjest za ciasno mi się wydaje, że chyba za mała wielkość oczek tam na tym wózku są dwa pokrętła nie wiem od czego są wydaje mi się, że są odpowiedzialne za wielkość oczek ale czemu są dwa i jedno jest do 6 a drugie do 8 mam wrażenie że się nic nie dzieje jak tym kręcę. Ten wózek powinien się chyba lekko unosić nie? Ja sobie zdaję sprawę z tego że jest to kwestia ustawienia tego bo ona jest na moje oko całkiem sprawna i wysmarowałam ją prawidłowo. Może nitkę za dużą daję? Kotka używam. Może motek zmienić - tylko na jaki bo mam w domu same cienkie mohery prócz tych kotków na oślep nie ma co kupować.

Bardzo bardzo dziękuję ci Natalio że pochylasz się nad moim zmartwieniem cmok love



Już wiem co tam jest nie tak i to jest nie lada teraz wyzwanie. Wszystko już działa poprawnie plecie bez wyjeżdżania - źle miałam obciążone jednak i to był główny powód. Ale co zgrozo zauważyłam jedna igła jest zepsuta wygięta i to problem opuszczania i zaciągania jednego miejsca . Bez sensu omijać to miejsce bo jest prawie po środku więc muszę ją niestety wymienić Sad. Raz że nie mam takiej igły ale wezmę ostatnią z boku dopóki nie kupię tych igieł nowych nie wiem skąd. Tylko teraz jak to ustrojstwo rozkręcić? i złożyć ponownie. czy to jest proste?
Szukałam na olx i tam jest tyle tych igieł że nie wiem które to. W instrukcji nie znalazłam może nawet nie napisali zważywszy że mam jakiś 80 letni skan Smile może nawet tego nie widzę. Napisałam do kilku firm i właścicieli ogłoszeń może się ktoś odezwie. Jak by ktoś znał nr tej igły jej symbol to niech prosze napisze bo ja rozkręcać będę ją dopiero w niedziele żeby to pomieżyć.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
Ostatnio zmieniony przez blush Czw 06 Paź, 2016 15:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 06 Paź, 2016 19:59   

Ty tam nic nie rozkrecaj !!
z przodu płyty po prawej i lewej stronie widoczne sa białe koncówki , wez i popchni to w gląb wtedy z drugiej strony wyjdzie ta listwa musisz ja wyciagnać tak daleko jak daleko masz igłe uszkodzoną /za igłę/ wtedy wyciagniesz brzegowa i wyciagniesz uszkodzoną a w jej miesce wstawisz dobrą

igłę wysuniesz do przodu , staraj się unieść koncówkę , zamknąć haczyk i powoli wysunąć igłę

igły kupisz na ebay ale narazie bym się wstrzymała z kupnem


http://www.ebay.de/itm/St...YtzIWICN2mBLtOw
sprawdz czy to takie

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Czw 06 Paź, 2016 20:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
orzeszek 
Milczek
orzeszek


Kraj:
Poland

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2015
Posty: 39

Medale: Brak

Wysłany: Pią 07 Paź, 2016 15:02   

Zacznę chyba tak jak wszyscy, otóż kupiłam maszynę Brother KH940 KR850 i chyba mnie przerosła. Jak ją kupowałam wszystkie tłumaczenia wydawały się proste , a teraz czarna magia nie potrafię nawet nawlec włóczki instrukcja z książki do mnie nie przemawia.Czy mógłby ktoś pokazać mi na zdjęciach jak to zrobić?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Pią 07 Paź, 2016 20:04   

Wiecie co mój chłop ją rozkręcił bo ja dzisiaj w pracy byłam i nie przeczytałam Natalio twojej wiadomości. Jest masakra tyle powiem rozebrał ją jak puzle na czynniki pierwsze :/ placzek placzek placzek

Teraz to będę ją skłądać do zimy 2020 placzek placzek

Wszystko stracone placzek

Orzeszek a ty nie chcesz swojej mi odsprzedać bo ja chyba swoją zepsułam Smile

Siedziałam wczoraj i pisałam maile i jest problem z tymi igłami to są takie podobne jak na tej aukcji na ebayu ale one się wszystkie różnią długością i wysokością tych kolanek i rozstawem. Ciężko będzie to dostać. Chyba już tego simaca nikt nie produkuje nigdzie bo nic nie znalazłam.

Mam depreche doła i katar placzek placzek placzek

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
orzeszek 
Milczek
orzeszek


Kraj:
Poland

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2015
Posty: 39

Medale: Brak

Wysłany: Sob 08 Paź, 2016 05:33   

Teraz dopiero zobaczyłam że w złym temacie napisałam puknąć się
blush na razie nie sprzedaję , może sobie jakoś z nią poradzę

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Sob 08 Paź, 2016 19:53   

Spoko z wielkim bólem ale poskładaliśmy ją zepsutą igłę wyjęłam i wsadziłam jedną z boku ale te igły są w stanie dość nie za bardzo a każdy do kogo napisałam (tj. firmy i osoby prywatne trudniące się sprzedażą igieł) niestety nie mają takowych mają ale albo całkiem inne albo o innych wymiarach. Tak że trochę lipa.

Ale ale ale mój chłop z racji że mi ją zepsuł kupił mi dzisiaj za okazyjną cenę maszynę dwupłytową bo tak mu płakałam że mnie tak skrzywdził. Tą dam mamie bo ona jest nią zainteresowana w stanie obecnym. Działa i jest ok.

Ja natomiast mam teraz veritasa 360 bez napinacza nitki !!! Taki mój chłop robi zakupy na olx maszyna cała jest nowa ale nie wiem czy uda mi się dokupić tę część i w najgorszym wypadku wezmę to z innej maszyny i porobię to jakąś kombinacją.

Pewnie będę mieć za chwilę mnóstwo pytań dotyczących tejże maszyny więc nie będę już zakładać nowego tematu bo taki był tylko będę dalej tu wam truć w tym wątku. Jestem załamana że znowu cośzrobił - wiem że chciał dobrze ale zaś wydał kasę i coś jest nie kompletne !

Jak ktoś z Was ma instrukcję do tego lub wie gdzie jąkupić lub gdzie kupić tę część to by było super.

Bardzo Was przepraszam za chaos ale jestem przez to kłębkiem nerwów chciałam zrobić sobie takie fajne poduchy na święta a tu stojębo non stop coś leży mi na drodze Sad((((

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Sob 08 Paź, 2016 22:58   

wklejam chomika gdzie znajdziecie instrukcje do VERITASA 360 i bodakj że ADY i MODY

http://chomikuj.pl/Trelek...yna+dziewiarska

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 09 Paź, 2016 08:27   

https://www.olx.pl/oferta...html#73ff994c2e

na zdjeciu widoczny jest wodzik a cena ..... mozesz kupic całosc bedziesz miała czesci

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Nie 09 Paź, 2016 20:48   

Bardzo bardzo dziękuję za linka już tam napisałam Smile Bardzo dziękuję Smile Ja już pisałam ostatnio do tej osoby chyba ale nie odpisywała teraz mi się coś kojarzy ale może teraz dopisze mi szczęście Smile. Wszystko dzisiaj nasmarowałam pogłaskałam i wyczyściłam czytam tą instrukcję i może zacznę coś działać jak coś z niej zrozumiem. Na razie się zastanawiam czy aby działać na jednej płycie to normalnie zakładam na to nitkę na tą przednią płytę i jadę czy na tylnią lub muszę na obie ? Tam coś pisze że jak by ostatnie oczko zakłądać na tylnią Confused Tak to jest tam napisane że nie za bardzo wiem o co biega.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Pon 10 Paź, 2016 15:41   

Niestety kobieta z tej aukcji jest niepoważna już byłyśmy umówione że sprzedaje na częsci ba nawet całą a ona tu bach już nie sprzedaje dobrze, że nie zdążyłam wysłaćjej pieniędzy na podane konto

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
M. Bieleń 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 7 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Strączno

Medale: Brak

Wysłany: Czw 13 Paź, 2016 12:44   

A gdzie mieszkasz blush?
Oddam komuś maszynę dziewiarską chyba Veritas 360.
Mam ją od wielu lat, nieużywaną.
Oddam w dobre ręce
Pozdrawiam
Gośka

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Sob 15 Paź, 2016 20:10   

hej Gosiu bardzo chętnie ją odkupię podaj cenę mi na pw albo tu jestem z katowic

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
M. Bieleń 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 7 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Strączno

Medale: Brak

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 09:32   

napisałam pw

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
M. Bieleń 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 7 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Strączno

Medale: Brak

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016 18:49   

Czekam na wiadomość

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Śro 26 Paź, 2016 22:36   

cmok

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
M. Bieleń 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 7 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Strączno

Medale: Brak

Wysłany: Śro 02 Lis, 2016 19:17   

dam znać jak wyślę, narazie kombinuję jak to zapakować Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Pią 04 Lis, 2016 16:35   

Ok nie ma sprawy czekam z niecierpliwością Smile wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 33