RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Natalia
Sob 04 Lut, 2012 18:25
Podstawy
Autor Wiadomość
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 23 Lis, 2007 18:19   

witaj _alutka

ja robie ramiona rownoczesnie jesli jest to tyl sweterka

natomiast przod najpierw jedna strone pozniej druga poniewaz dekold jest glebszy , mozesz tez recznie poprowadzic wloczek , mozesz rowniez wyciac dekold ----nie polecam Smile)

podczas robienia prawego ramienia od srodka w lewoczyli od "O" w lewo wszystkie igly podbijamy do gory!!!!!!!/ wtedy nie pracuja / nastepnie po zdjeciu prawej strony robimy identycznie lewa


czy jasno to opisalam?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
allmena
Milczek


Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Sob 24 Lis, 2007 16:49   

Pani Natalio, drogie koleżanki uklon
Widzę, że do pochwalenia się swoim sweterkiem to jeszcze daleeeka droga Sad
Ale mam prośbę, zapytania?
1. Czy do Veritasa też można dokupić tak jak do innych maszyn, wyposażenie dodatkowe?
2. Jak rozpocząć ściągacz 2/2?
3. Do czego służy i jak czytać znaczki na dźwigni przesuwnej?

DZIĘKI cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
_alutka 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 128
Skąd: Żory

Medale: Brak

Wysłany: Sob 24 Lis, 2007 17:46   

Witaj Natalio.Jak zawsze mogę liczyć na Twoje dobre rady kwiatek dla ciebie Oczywiście,że jasno to opisałaś cool Serdecznie dziękuję

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Alicja
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 24 Lis, 2007 18:23   

allmena napisał/a:
Pani Natalio, drogie koleżanki uklon
Widzę, że do pochwalenia się swoim sweterkiem to jeszcze daleeeka droga Sad
Ale mam prośbę, zapytania?
1. Czy do Veritasa też można dokupić tak jak do innych maszyn, wyposażenie dodatkowe?
2. Jak rozpocząć ściągacz 2/2?
3. Do czego służy i jak czytać znaczki na dźwigni przesuwnej?
[url=http://images33.foto...22m.jpg]Obrazek[/URL]
DZIĘKI cmoknięcie




witam serdecznie

do Veritasa raczej nie dokupi Pani juz nic poniewaz juz sie tych maszyn nie produkuje , jednak maszyna robi bardzo duzo wzorow!!!!! sadze ze nawet wiekszosci Pani nie wyprobuje

sciagacz : wysuwamy do pracy 2 igly jedna nie , 2 jedna nie na tylnej plycie
i tak samo na przedniej /zrobilam tam schemat prosze zerknac/ igly niepracujace musza byc na wprost pracujacych , zaciagamy siatke VVVVVVVVVVVV nastepnie aby brzeg byl ladny zarabiamy na okraglo 1 obrot!!! i nastepnie przchodzimy do wzoruN/N i robimy sciagacz


ta podzialka sluzy wlasnie do przsuwania plyty co daje nam bardzo ciekawe wzory to raz
dwa pozwala ustawiac prawidlowo igly do sciagacza aby wyszed rowny a nie przesuniety w jedna strone i aby grzbiety igiel nie nachodzily na siebie /wtedy nastapi wylamanie glowek igiel /

w dole pod ta podzialka powinna byc taka gruszka za pomoca ktorej przesuwamy plyte !!!
mamy tam zaznaczony srodek czyli ustawienie wyjsciowe i przsuwa sie plyte w prawo lub lewo od tegoz srodka

robiac wzor np.angielski 1x1 ustawiamy igly i pokretla na obydwu plytach nastawiamy tak by w jedna strone nabieralo nitke w druga zarabialo !!!!

wzor perelkowy 1x1x1x1x1 pokretlo na jednej plycie ustawiamy na nabieranie a na drugiej na N

prosze podac jak opisane jest pokretlo na wozkach czy jest to N,P ,R ???

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Sob 24 Lis, 2007 18:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 24 Lis, 2007 18:33   

_alutka napisał/a:
Witaj Natalio.Jak zawsze mogę liczyć na Twoje dobre rady kwiatek dla ciebie Oczywiście,że jasno to opisałaś cool Serdecznie dziękuję
cmoknięcie

cmoknięcie cmoknięcie czekam na pierwsza prace

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
_alutka 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 128
Skąd: Żory

Medale: Brak

Wysłany: Nie 25 Lis, 2007 11:04   

Witam.Natalio dzwonilam w sprawie tego licznika rzędów(do sprzedającego mi maszynę)prawdopodobnie go nie mieli,ale jeszcze poszuka.A może Ty orientujesz się czy jest szansa gdzieś taki kupić?Czy można dopasować z innej maszyny? bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Alicja
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 25 Lis, 2007 17:56   

hmmm z innej maszyny ........ widzisz on musi idealnie sie zgrac z tym wypustem na wozku zeby cyferki przeskakiwaly , ja mysle ze mozliwe iz z Brothera by pasowal trzeba by sprawdzic wiesz ktos kto ma zdezolowana taka maszyne moze sprzedalby na czesci ale jak go znalezc hmm

tych maszyn juz sie nie produkuje
popytac by trzeba na allegro ludzi ktorzy sprzedaja maszyny Brother po warsztatach dziewiarskich mozliwe ze bedzie pasowal

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Wto 03 Lut, 2009 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
allmena
Milczek


Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Nie 25 Lis, 2007 21:36   

Witam Wszystkich cieplutko kwiatek dla ciebie
Dzięki Natalio za poświęcony czas love Zacznę od końca:
1. Tak na pokrętle jest N, F, R, P, O, -luka-
2. Myślałam, że zęby obu łoży muszą być koniecznie ustawione równolegle do siebie żeby zrobić ściągacz? (dlatego dopytywałam o tą dźwignię)
Wygląda na to, że najważniejsza jest praca igieł aby nie kolidowały ze sobą?
W ściągaczu 2/2 opisywanym tutaj w przejściu na gładki trzeba było połączyć wszystkie podwójne oczka z dolnego łoża w 1. Ściągacz wyszedł cudny!!!
3. Jako wyposazenie dodatkowe miałam na myśli polecane w instrukcji "dzianie kolorowe" i "przestawny ogranicznik". Jak to dziala? nie wiem
Jeśli kiedyś były te rzeczy w sprzedazy, to można spróbować gdzieś poszukać?
Natalio, taka Ci jestem wdzięczna za WSZYSTKO bye

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Herrra 
Milczek
Herrra


Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Cze 2008
Posty: 1

Medale: Brak

Wysłany: Nie 01 Cze, 2008 12:19   

czesc Czytam was tutaj i mam wieeelka prosbe. Czy ma ktoras z was moze maszyne brother ck-35(badz wie jak jej uzywac?Smile? Wlasnie kupilam takie cudo ale nie mam zielonego pojecia czym to sie je
Bede bardzo za pomoc wdzieczna
herrra1402@gmail.com

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Wto 03 Lut, 2009 13:56   

Dzień dobry. Jestem nowa i zupełnie zielona. Kupiłam maszynę Veritas 360 i wspólnie złożyliśmy. Na tym koniec. Nigdy nie widziałam na oczy maszyny dziewiarskiej, instrukcja po niemiecku, mało obrazków. Rozpacz. Czy ktos mógłby mi pomóc? Może któraś z Pań ma tłumaczenie instrukcji lub może objaśnić przeznaczenie róznych części i symboli? Bardzo proszę o pomoc.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 03 Lut, 2009 14:04   

Anno poczytaj posty , opisalam jak rozpoczac nauke na maszynach dziewiarskich , bez sensu jest przepisywanie tego samego 2 raz

jesli cos bedzie nie jasne pytaj , chetnie pomoge!!!

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Wto 03 Lut, 2009 14:37   

Dziękuję Natalio. Czytałam, ale moja ignorancja jest o wiele większa niż przypuszczasz. Uczestniczki, do których pisałaś, miały jakiekolwiek pojęcie o przedmiocie. Dla mnie to tak, jakby postawić mnie przed silnikiem rakietowym, kazać nazwać części i opisać działanie. Niby wszystkie silniki podobnie, ale ... Mam ogromną prośbę. Wieczorem prześlę niektóre obrazki z instrukcji i poproszę o konkretną pomoc. placzek

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 03 Lut, 2009 20:17   

ok, wiec czekam na obrazki:)

dasz rade !

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Wto 03 Lut, 2009 20:31   


Witam. Droga Natalio, proszę wytłumacz mi zastosownie niektórych części z tego obrazka. Przede wszystkim, jak to zwać - Czy zamek i wózek to to samo? Do tej części na zdjęciu mam jeszcze drugą tylko z pokrętłami. Domyślam się, że przez część nr 21 przeciągamy włóczkę. Nie wiem, do czego slużą te pokrętła na wierzchu. Kręcą się, więc może mają coś wspólnego ze szczotkami, o czym była mowa na forum. I jeszcze te heble nr 20. W instrukcj Mody było coś o wysuwaniu i cofaniu igieł. To o to chodzi? próbowałam różnych położeń, ale nie widziałam żadnej różnicy.

Na końcu zupełna abrakadabra. Dwa pokrętła. Małe ma chyba coś wspólnego z wielkością oczek, ale dlaczego aż tak wiele możliwości? To większe to już zupełnie nie wiem do czego. Proszę pomóż. Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 03 Lut, 2009 21:49   

sa to zamki lub inaczej wozki:)

jeden /ten wiekszy/ nalezy umiescic na tylnej plycie maszyny , natomiast ten mniejszy na przedniej i polaczyc ze soba ! zeby dzialy jednoczesnie na obydwuplytach za pomoca zapadki numer 17
przez wodzik -21- przeciagasz wloczke
18 to pokretlo z wzorami
19 pokretlo z gestoscia oczek

na tyle jest przymocowany licznik

na pokretle wzorow masz "N" dzianie patentowe prawo prawe oczka na obydwu plytach
"R" dzienie na okraglo "P" jak sie niemyle wzor anielski lub perlisty

zapadki 20 w zaleznosci od ustawienia robia rozne rodzaje wzorow lub wylaczaja czesc z pracy

szczotki maja za zadanie dokladne zamykanie i otwieranie jezyczkow igiel i nie maja nic wspolnego z zadnymi zapadkami

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Wto 03 Lut, 2009 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Śro 04 Lut, 2009 09:37   

Dziękuję bardzo. Sen z oczu mi spędza ten sprzęt. Stoi na stole w kuchni i jawnie ze mnie kpi. Czy mogę pytać dalej?
Zastosowania większości elementów domyślam się, ale nie ma nic podobnego do nr 36. Może nie jest niezbędny? Fascynuje mnie nr 28, ma zęby, więc służy pewnie do zawieszania na czymś. Teraz na pewno głośno się roześmiejesz jako ekspert - nr 24 i 25. Nazywają sie chyba grzebienie i mają pewnie coś wpólnego z rozpoczęciem dziania, ale co? To pytanie gnębi mnie najbardziej. Sprawdzałam na sucho ustawienia na tych pokrętłach - igły inaczej się wysuwają i tak pewnie musi być. Te śrubki na wierzchu zamka służą do dociskania takiej żeliwnej stopy pod spodem- sztywno lub luźniej. Czy to ważne?
Miłego dnia. Pozdrawiam.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Śro 04 Lut, 2009 09:39   

Wysyłam jeszcze raz zdjęcie, bo ta miniaturka niczego nie pokazuje. Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 04 Lut, 2009 10:24   

Smile damy rade

23-------sa to 2 chwytaki ktorymi przykrecasz maszyna do stolu!!!! inaczej bedzie sie przesuwac i nic nie zrobisz , musisz ja sztywno i mocno przykrecic !!!
24,25-----sa to grzebienie , po zaciagnieciu siatki /pierwszy rzad/ wyciagasz z nich drucik i od spodu miedzy plytami wypychasz do gory i wciskasz spowrotem drucik po czym grzebien opada w dol zatrzymujac sie na pierwszym rzedzie dzianiny
26,27----- to ciezarki ktore zawieszasz na tym grzebieniu by dobrze obciagaly grzebien
28,29 to rowniez ciezarki ktore czapiamy na brzegach dzianiny jesli istnieje taka koniecznosc
40 ,41 ---- zwijarka do wloczki i stozki na ktore nawijamy wloczke po nalozeniu ich na zwijarke / nalezy ja przykrecic do stolu!!!!!!/
33,34,35----to przekladacze ,ktore sluza do ubierania oczek, przekladania oczek np.na warkocze itd
38-----oliwiarka
37--- pedzelek do czyszczenia maszyny
39 ---igly zapasowe
30,31,32----- to wydzielacze igiel , mozna je regulowac przez wciskanie lub wyciaganie
sluza do wydzielania igiel , by nie trzeba bylo ich za kazdym razem liczyc , np. ustawiamy 1x1 sciagacz lub 2x1 sciagacz

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Śro 04 Lut, 2009 20:14   

Dobry wieczór Natalio! Jest lepiej cool Dostałam od Allmeny instrukcję po polsku i wyszłam z ciemności. Ruszył się też domowy inżynier, który dotychczas wszelkie pytania zbywał wzruszeniem ramion i odpowiedzią, że nie ma pojęcia o dzierganiu. Zaczęłam wierzyć, żę będzie dobrze. Dziękuję. dziękuję kwiatek dla ciebie Pozdrawiam Anna

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 04 Lut, 2009 20:32   

hopla bardzo sie ciesze , widzialam ze dasz rade!!

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Pon 09 Lut, 2009 10:22   

Natalio, dziękuję za wiarę we mnie. Chyba dam radę. Gdy się człowiek dobrze rozejrzy wśród krewnych i znajomych królika, to zawsze znajdzie kogoś o różnych, czasami egzotycznych, umiejętnościach. Znalazłam daleką kuzynkę. Jestem już po pierwszej sesji. Kuzynka pochwaliła wybór. Okazało się, że miałam szczęście - kupując w ciemno na allegro trafiłam na wyjątkowo zadbany i sprawny egzemplarz. Teraz tylko muszę wymyślić, gdzie ją będę mocować, bo stół okazał się za krótki. Mam już pomysł na pierwszą bluzkę, obawiam się tylko, że za ambitny. Pozdrawiam Anna

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Śro 11 Lut, 2009 10:49   

Przeceniłam się. Zaczęłam od ściągacza 1x1 i wszystko szło pięknie, nawet wzory z instrukcji z różnymi ułożeniami łożysk i pokręteł, ale chciałam zrobić prosty sweterek - cały ściągaczem 2x2 i klapa. Jak ustawić igły do zawieszenia grzebienia? 1x1 przerobić ścieg siatkowy, zawiesić grzebień i potem przekładać oczka, czy od razu 2x2 ? Pozdrawiam Anna

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 11 Lut, 2009 13:20   

mozesz zaczac 1x1 i przekladac ale to dosc zmudna robota

ustaw igly ;

II..II..II..II..II..

II..II..II..II..

nastepnie przekrec korba w lewo przesuwajac plyte , nie zarobisz dzianiny jesli 2 igly obok siebie nie beda przcowac ! zarob poczatek i przesun spowrotem do pozycji 2x2 i bedzie dobrze Smile
napisz jak Ci poszlo , powodzenia

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Anna57 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Śro 11 Lut, 2009 21:17   

Nic nie poszło. Kiedy igły idą w układzie:
..ll..ll..ll..ll..ll
ll..ll..ll..ll..ll..
to ścieg siatkowy wygląda tak:

\_/-- \_/-- \_/-- \_/ ( no prawie te górne kresk oczywiście wyżej) i nic nie pomaga zmiana położenia łożysk, żadnego vvvvvvvvvv nie udało mi się uzyskać. Przy tym ułożeniu, które narysowałam, ściągacz, o dziwo, się zarobił, ale wyglądał pożal się boże. Ja chyba mam coś nie tak z wyobraźnią, bo manualna za bardzo nie jestem chociaż z powodzeniem i przyjemnością dziergam na drutach. Pozdrawiam Anna

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 12 Lut, 2009 10:36   

Anna57 napisał/a:
Nic nie poszło. Kiedy igły idą w układzie:
..ll..ll..ll..ll..ll
ll..ll..ll..ll..ll..


no nie zaciagniesz siatki na 2 iglach niepracujacych obok siebie !!napisalam Ci o tym !
nalezy je tak ustawic i przesunac korba w lewo!!! /przesunac plyte przednia!/ po to by nitka na iglach niepracujacych miala sie o co zaczepic!! zmieni sie ukad igile wzgledem siebie -zaciagasz wtedy siatke - i wracasz plyte na pozycje wyjsciowa !

wozek prowadzi wodzik z nitka tak ze zaczepia igly raz na plycie przedniej raz tylnie, raz przedniej raz tylnej i tworzy siatke , ale zeby mial o co zczepic musi miec z tylu igle! a nie wolne pole ---to tak na "chlopski rozum" wytlumaczylam
zaryzykuj i poprobuj napewno sie uda

mozesz tez zrobic tak: wykonac siagacz 2x1 dosc scisly a nastepnie po 10 lub 20 rzedach zwiekszyc gestosc dosc znacznie i dziergac sweterek sciagaczem lub zrobic sciagacz i przekladac oczka

szkoda ze mieszkasz tak daleko , pojechalabym do Ciebie i pokazala jak to wyglada w praktyce , moze ja niezbyt jasno tlumacze przepraszam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 37