RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania

Znalezionych wyników: 14
RękoDzielni - Forum u Maranty Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: POMOCNA DŁON
kofi

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 110233

PostForum: Pomocna dłoń   Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010 10:55   Temat: POMOCNA DŁON
Dziękuję Natalio. Jeszcze nie opanowałam sztuki wyciągania spod płytek, ale dzisiaj spróbuję tego sposobu. co
  Temat: POMOCNA DŁON
kofi

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 110233

PostForum: Pomocna dłoń   Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010 09:58   Temat: POMOCNA DŁON
Wczoraj próbowałam przekładać oczka na modzie jednopłytowej - okropnie siermiężnie mi to idzie, chociaż zawsze uważałam, że jestem dość sprawna manualnie. W nstrukcji nie jest wyjaśnione, ani pokazane - w jaki sposób wkłada się to zdjęte oczko na sąsiednią igłę? Mnie cały czas spada z przekładacza, albo strasznie się rozciąga. Czy może powinnam cofnąć tę igłę na którą wkładam? Próba przełożenia 2 oczek to już była totalna porażka - jedno uciekło tak, że zaczęło się pruć, pewnie kwesta wprawy, ale może macie jakieś patenty? Bardzo chciałabym robić ażury.
  Temat: Biżuteria Porannej
kofi

Odpowiedzi: 777
Wyświetleń: 268171

PostForum: Biżuteria   Wysłany: Pią 06 Mar, 2009 12:14   Temat: Biżuteria Porannej
Niesamowite te Twoje plecionki. Kiedyś nawet wypożyczyłam sobie książkę o robieniu takich oplatanek, ale nie udało mi się - mam nadzieję, że to tylko wina zbyt grubego drutu i nieodpowiednich narzędzi.
Piękne! cool
  Temat: [ maszyna dziewiarska] Problem z gubieniem oczek
kofi

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 27262

PostForum: Usterki, drobne naprawy, konserwacje   Wysłany: Pią 06 Mar, 2009 12:06   Temat: [ maszyna dziewiarska] Problem z gubieniem oczek
wesca, dzięki za wsparcie, ja bardzo sobie wzięłam do serca Twoje wcześniejsze zdanie, że Twoje początki też nie były łatwe, a teraz gały brawo
Wiem, że Ty na super sprzęcie pracujesz, ale jak obłaskawię tę prościzne, może zacznę myśleć o czymś bardziej skomplikowanym.
  Temat: [ maszyna dziewiarska] Problem z gubieniem oczek
kofi

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 27262

PostForum: Usterki, drobne naprawy, konserwacje   Wysłany: Pią 06 Mar, 2009 08:49   Temat: [ maszyna dziewiarska] Problem z gubieniem oczek
No właśnie obawiam się, ze nie mam. Przy kolejnej próbie po prostu zrobię jakieś ciężarki zawieszę i zobaczymy. Z tym naprężeniem muszę jeszcze poćwiczyć, to prawda. W ogóle muszę ćwiczyć, mam nadzieję, ze każda kolejna próba przybliży mnie do zrobienia czegoś użytecznego, w końcu.
  Temat: [ maszyna dziewiarska] Problem z gubieniem oczek
kofi

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 27262

PostForum: Usterki, drobne naprawy, konserwacje   Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 09:14   Temat: [ maszyna dziewiarska] Problem z gubieniem oczek
Po kolejnej próbie uczynienia niedziurawej próbki jestem już trochę do przodu z obsługą mojego potężnego ustrojstwa, robią mi się jednak pojedyncze dziurki, niestety zauważam je dopiero, jak jestem już kawałek dalej z robotą.
Jak po przerobieniu rzędu poznać, że spadło oczko? Jakoś tego nie widzę. Poza tym, czy koniecznie trzeba obciążać dzianinę? Nie bardzo mam czym, nie miałam takiego grzebienia w zestawie.
  Temat: Książeczka 3D
kofi

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16405

PostForum: Chwalimy się   Wysłany: Pon 02 Lut, 2009 10:31   Temat: Książeczka 3D
Ale fajna dziewczyna, ta Twoja siostrzenica.
Książeczka - śliczna. cool
  Temat: [dziewiarstwo maszynowe] poradźcie proszę
kofi

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 44869

PostForum: Pomocna dłoń   Wysłany: Pon 02 Lut, 2009 10:20   Temat: [dziewiarstwo maszynowe] poradźcie proszę
Natalio jesteś niezawodna! kwiatek dla ciebie
(Przyznam się, że bardzo czekałam na takie słowa).
Maszyna prawie nówka - rok produkcji 1989 - to z 10 lat młodsza, niż moja do szycia.
Tak sobie myślę, że powinnam ją jakoś wyczyścić, zapytam tego pana, który konserwuje moją do szycia, może takimi też się zajmuje. Z tym parafinowaniem trochę mnie zmartwiłaś, miałam nadzieję, że jednak nie trzeba tego robić. Poza tym, jak sobie przypomnę inne ruskie ustrojstwa, z którymi miałam do czynienia w życiu to mocne one były i prawie niezniszczalne, ale toporne niestety, może ta też taka będzie i tyle. Spróbuję ją jednak jakoś okiełznać, tylko muszę chwilowo odreagować.
  Temat: [dziewiarstwo maszynowe] poradźcie proszę
kofi

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 44869

PostForum: Pomocna dłoń   Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 21:39   Temat: [dziewiarstwo maszynowe] poradźcie proszę
Dzisiaj czuję się skopana przez moją Ukrainkę - nie tak ma wyglądać nasza współpaca, przecież. wściekły
Okazało się, że jest chyba za duża dla mnie - nie mieści się (na długość) na kuchennym stole, chodziła dość ciężko, nasmarowałam ją i bez włóczki właściwie wszystko jest OK, gorzej, kiedy próbuję coś zrobić - zacina się okrutnie, chodzi tak ciężko, że jedną ręką nie daję rady jej przesuwać (właściwie cały stół kuchenny jeździ, kiedy przesuwam ten zamek), drze nitkę, poza tym nitka straszliwie się haczy, czasem rwie. Pewnie niewłaściwie ją naciągam. Udało mi się zrobić maleńką próbkę, ale dziurawą i nierówną po bokach. Oj, nie wiem, czy uda mi się zrobić coś fajnego. Chwilowo poległam - bolą mnie plecy porwałam masę włóczki no i jeden udziany krzywy skraweczek, oj nie tak miało być, nie tak...
  Temat: [dziewiarstwo maszynowe] poradźcie proszę
kofi

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 44869

PostForum: Pomocna dłoń   Wysłany: Pon 26 Sty, 2009 13:54   Temat: [dziewiarstwo maszynowe] poradźcie proszę
Tydzień temu przyjechała moja zakupiona na allegro maszyna o wdzięcznej nazwie Ukrainka. Wydaje mi się, że działa podobnie jak polskie Mody i Ady, więc druknęłam sobie instrukcję zamieszczoną przez Marantę (dzięki wielkie!).
Maszyna jest wielka i ciężka i na razie chodzę koło niej jak koło jeża. To będzie debiut absssolutny. Wink
  Temat: Bernadki twórczość radosna wszelka :)
kofi

Odpowiedzi: 2725
Wyświetleń: 199813

PostForum: Galerie prac użytkowników forum   Wysłany: Pon 26 Sty, 2009 09:19   Temat: Bernadki twórczość radosna wszelka :)
Bernadko oglądam sobie Twoją galerię w pracy i normalnie gadam do siebie gały z wrażenia (na widok serwetki). Podziwiam Twoje pomysły. Zdróweczka.
  Temat: Co MAO wydziergało
kofi

Odpowiedzi: 5992
Wyświetleń: 349840

PostForum: Galerie prac użytkowników forum   Wysłany: Śro 21 Sty, 2009 11:03   Temat: Co MAO wydziergało
MAO oglądam Twoje prace i oczy coraz szerzej wychodzą mi orbit.
Przepiękne, muszę się kiedyś odwazyć na jakąś spódnicę, rewelacyjnie wyglądasz. cool
  Temat: Dzień dobry!
kofi

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8782

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Śro 21 Sty, 2009 09:54   Temat: Dzień dobry!
Jak mi miło, dziewczyny. Hej, hej. jupi
  Temat: Dzień dobry!
kofi

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8782

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Wto 20 Sty, 2009 12:10   Temat: Dzień dobry!
Witam, znalazłam to forum przeczesując net w poszukiwaniu instrukcji obsługi maszyny dziewiarskiej. Trafiłam i spodobało mi się, więc się melduję.
Namiętnie robię na drutach, na szydełku mniej, szyję, robię biżuterię, decoupade chwilowo porzuciłam. Teraz zamierzam zacząć przygode z maszyną dziewiarską, więc myślę, że będę czerpała z forum płnymi garściami, chętnie podzielę się moimi skromnymi doświadczeniami.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10