RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania

Znalezionych wyników: 41
RękoDzielni - Forum u Maranty Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Sob 12 Mar, 2011 23:01   Temat: Masosolne janioły
gosias love bardzo dziękuję
  Temat: WESOŁYCH SWIAT WIELKANOCNYCH
gosia75

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8677

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Czw 03 Mar, 2011 13:12   Temat: WESOŁYCH SWIAT WIELKANOCNYCH
a tak swoją drogą to właściwie czas powoli zacząć się przygotowywać Smile
  Temat: Modelina
gosia75

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 41270

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Czw 03 Mar, 2011 13:07   Temat: Modelina
ola1996 super kwiatek dla ciebie wyglądają jak prawdziwe.
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Czw 03 Mar, 2011 13:05   Temat: Masosolne janioły
gosias bardzo dziękuję
teraz przeganiam zimę Wink
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Śro 23 Lut, 2011 14:03   Temat: Masosolne janioły
Dodam następne, może kogoś zainspirują i też coś wklei Smile
  Temat: Masosolny zwierzyniec
gosia75

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12394

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Śro 23 Lut, 2011 13:58   Temat: Masosolny zwierzyniec
gadulik, Paddington, Gabriela36 bardzo Wam dziękuję uklon
za długo jestem w domu Smile /urlop wychowawczy/ i nie wiem już co ze sobą zrobić więc lepię Wink
  Temat: Masa cukrowa do ozdobienia tortu
gosia75

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4429

PostForum: Ciasta, desery   Wysłany: Sob 19 Lut, 2011 14:26   Temat: Masa cukrowa do ozdobienia tortu
Chciałabym się z Wami podzielić przepisem na masę cukrową. Przepis pochodzi z tej strony: http://www.wielkiezarcie.com/recipe30981.html

Składniki:
ok. 80 dag cukru pudru
50 g glukozy ( w proszku)
4 łyżeczki żelatyny
70 ml zimnej wody
3 łyżeczki margaryny ,,Planta,,
olejek migdałowy

Wykonanie:
zalać żelatynę zimną wodą,odstawić na ok 5 minut
następnie postawić żelatynę nad parą wodną i mieszać aż się ,,rozluźni,,
wsypać glukozę i dalej mieszać.
Należy bardzo uważać, żeby papka się nie zagotowała!
Jeśli tak się stanie należy zacząć od nowa.
Dodać Plantę i zdjąć miskę z ognia zanim tłuszcz całkowicie się roztopi.
Wlać olejek migdałowy. Ja wlewam całą buteleczkę.
Masę połączyć z cukrem pudrem, wyrabiać aż masa będzie plastyczna .
cukier puder należy dosypywać stopniowo. Jeżeli uznasz ,ze masa ma odpowiednią konsystencję to nie dosypuj więcej .
Jeśli masa jest zbyt klejąca dodaj cukru, jesli będzie zbyt sucha dodaj Planty
Gotową mase cukrową można wałkować na blacie posypanym mąka ziemniaczaną .

Masa wcale nie jest bardzo słodka gdyż bardzo cienko ją rozwałkowujemy.
Oto moje pierwsze dzieło:
  Temat: Masosolny zwierzyniec
gosia75

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12394

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 11:07   Temat: Masosolny zwierzyniec
rene, ewbas bardzo dziękuję cmoknięcie cieszę się że komuś podoba się to moje lepienie, pozdrawiam
  Temat: Co pani domu wiedziec powinna :-)
gosia75

Odpowiedzi: 453
Wyświetleń: 266392

PostForum: Pogaduszki szydełkowe   Wysłany: Śro 09 Lut, 2011 12:03   Temat: Co pani domu wiedziec powinna :-)
Zazdroszczę Wam dziewczyny, moje małżeństwo się rozleciało, bo okazało się że to ja jestem ten gorszy model. Teraz buduję na nowo - dopiero 4 lata, jak będzie dalej czas pokaże:). Iwonko kolejnych 20 i 20 i 20 lat razem Wam życzę pełnych miłości i radości. A Wam wszystkim dziewczyny życzę abyście zawsze widziały zachwyt w oczach męża gdy na Was patrzy. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.
  Temat: Masosolny zwierzyniec
gosia75

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12394

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Śro 09 Lut, 2011 11:46   Temat: Masosolny zwierzyniec
Tak trochę dla odmiany, żeby nie było że tylko anioły Smile
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Pon 07 Lut, 2011 09:36   Temat: Masosolne janioły
przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, mogłabym zwalić winę na wyciskacz Wink ale to tylko przez masę pracy
mam nadzieję, że zdjęcie się jeszcze przyda, pozdrawiam
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Pią 17 Gru, 2010 19:15   Temat: Masosolne janioły
Dorka;]nem super aniołki i nie tylko kwiatek dla ciebie
Ja włosy robię wyciskaczem do czosnku Smile, ale wyciskacz wyciskaczowi nierówny Wink. Po wielu próbach i wielu różnych dodam efektach zwycięzcą został wyciskacz z Ikea Wink
Jakby co zrobię mu zdjęcie to się chłopak ucieszy, że go ktoś chce oglądać Smile pozdrawiam
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 13:40   Temat: Masosolne janioły
Dziewczyny bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa Smile kwiatek dla ciebie
  Temat: witam
gosia75

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7069

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Sob 13 Lis, 2010 20:46   Temat: witam
Smile kwiatek dla ciebie
  Temat: witaski
gosia75

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6223

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Sob 13 Lis, 2010 20:43   Temat: witaski
Smile kwiatek dla ciebie
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Sob 13 Lis, 2010 14:25   Temat: Masosolne janioły
a ja się anielsko rozkręciłam no i proszę co się porobiło

pozdrawiam cmoknięcie
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Sob 13 Lis, 2010 14:22   Temat: Masosolne janioły
Bożek bardzo dziękuję
  Temat: Co nieco Saby52 Jestem str,69,70,71,72
gosia75

Odpowiedzi: 1809
Wyświetleń: 222778

PostForum: Galerie prac użytkowników forum   Wysłany: Czw 11 Lis, 2010 16:46   Temat: Co nieco Saby52 Jestem str,69,70,71,72
fantastyczne kwiatek dla ciebie
  Temat: Tortilla-przepis na placka
gosia75

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4891

PostForum: Przekąski   Wysłany: Śro 10 Lis, 2010 13:03   Temat: Tortilla-przepis na placka
może komuś przyda się trochę inny przepis na tortille, mega sprawdzony
Składniki na 12 sztuk
0,5l mleka
łyżeczka soli
5dkg masła
2 łyżeczki proszku
około 0,5kg mąki
Mleko podgrzać z masłem aż do jego rozpuszczenia. Dodać sól, mąkę i proszek. Dokładnie wyrobić. Odstawić na 30min. Podzielić na 12 części i każdą kulkę cienko rozwałkować. Każdy cienki placek smażyć na mocno rozgrzanej patelni około 20s z każdej strony. Patelni niczym nie smarować. Tortille można przygotować wcześniej i przechowywać w worku foliowym. Przed samym użyciem podgrzać kilka sekund na suchej patelni.
pozdrawiam
  Temat: Różności Janeczki :)
gosia75

Odpowiedzi: 4601
Wyświetleń: 539746

PostForum: Galerie prac użytkowników forum   Wysłany: Śro 10 Lis, 2010 12:55   Temat: Różności Janeczki :)
piękne a anioł cudo, chylę czoła uklon kwiatek dla ciebie
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Śro 10 Lis, 2010 12:53   Temat: Masosolne janioły
Zula, beti9 bardzo dziękuję za miłę słowa cmoknięcie
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Wto 09 Lis, 2010 14:00   Temat: Masosolne janioły
a co tam to może i ja się pochwalę Wink
  Temat: prace gosias
gosia75

Odpowiedzi: 6623
Wyświetleń: 355699

PostForum: Galerie prac użytkowników forum   Wysłany: Wto 09 Lis, 2010 13:50   Temat: prace gosias
same cuda, podziwiam ... i po cichu zazdroszczę Smile
  Temat: Witam ^__^ :)
gosia75

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9505

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 21:10   Temat: Witam ^__^ :)
Witaj kwiatek dla ciebie
  Temat: Masosolne janioły
gosia75

Odpowiedzi: 195
Wyświetleń: 193201

PostForum: Masa solna, modelina i inne...   Wysłany: Sob 29 Maj, 2010 12:32   Temat: Masosolne janioły
maggii uklon uklon piękne, ależ z Ciebie zdolniacha kwiatek dla ciebie
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11