RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania

Znalezionych wyników: 16
RękoDzielni - Forum u Maranty Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 12:45   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Witaj linnenn! Takim uśmiechniętym wiatrem od morza powiało bye bye
  Temat: maszyna do robienia na drutach
bietka150

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 23311

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Śro 03 Lis, 2010 17:29   Temat: maszyna do robienia na drutach
Może już trochę późno na "wcinanie się" w temat...
Ale miałam kiedyś taką maszynę,polską, najtańszą, najprostszą.W razie potrzeby części były do dokupienia w sklepach z agd, w 1001 drobiazgów, u naprawiaczy tych maszyn.W czasie mego robienia nic się nie zepsuło.A dlaczego pozbyłam się maszyny?
1.Była zbyt głośna.Mam trzypokojowe mieszkanie i w każdym pokoju ktoś spał.A w kuchni nie było miejsca na maszynę.Nie było mowy o tym, by robić wieczorami - kiedy ja miałam najwięcej czasu.
2.Robiłam na niej wzorki.Nic zachwycającego.
3.Pasjonował mnie żakard.A w tym względzie maszyna nie bardzo chciała ze mną współpracować.
4.Maszyna niszczy nici.Swetry zrobione na drutach prujemy, znowu robimy itd.Natomiast nić, która przeszła przez maszynę - już nie ma swojej naturalnej sprężystości i jest jakby cieńsza.

To są oczywiście mojej doświadczenia, a każdy ma inne.O,co jeszcze pamiętam.W końcu maszyna była tam, gdzie telewizor i w sposób oczywisty przeszkadzała wszystkim domownikom.Była na stałe na końcy stołu.Przeszkadzało to, gdy przychodzili goście.No i do koleżanki na plotki druty można zabrać ze sobą - a maszyny jednak nie...
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 18:42   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Bożenka7,staram się o nie nie dbać - wtedy ładniej rosną. Ale zawsze raz kiedyś trzeba podlać i usunąć przekwitnięte sucharki albo nadłamane listki.
Jak mam wyjść z "Poznajmy się", ale nadal otrzymywać wiadomości?Nawetr nie umiem napisać o co mi dokładnie chodzi... wściekły
Za jakiś czas i ja będę wiedzieć.
Pozdrawiam wszystkich, którzy to czytają.
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 18:26   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Grahasil bye
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 12:24   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Bożenka7, kwiatek dla ciebie kwiatek dla ciebie kwiatek dla ciebie
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Pon 01 Lis, 2010 20:23   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Czary-mary : dziękuję żonie_fotografa..
A teraz sprawdzam... cool
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Pon 01 Lis, 2010 14:05   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Bardzo dziękuję żono_fotografa.
Przeprowadzam próbę - niekoniecznie ogniową.
Nie widzę by coś mi z tego wychodziło.Ale może jak się wyświetli...
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Pon 01 Lis, 2010 12:55   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
W poniedziałkowy poranek - o, już po południu! - pozdrawiam żonę_fotografa i przyznaję, że Twój nic jest fascynujący!
Mam też uśmiechy dla grahasil,Bozenki7, 7Kasiulek7, indi.I chciałabym wiedzieć, w jaki sposób pogrubia sie niektóre słowa, np. wasze nicki.
  Temat: Wasze Nicki
bietka150

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 49823

PostForum: Pogaduchy   Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 21:49   Temat: Wasze Nicki
A na mnie tak mówiono we wczesnym dzieciństwie.Później przez rok czy dwa jak już "byłam młodzieżą"I kiedy przyszło po latach siąść przy komputerze - to jakoś samo tak wyszło.
Pozdrawiam wszystkie Bietki cool
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 11:49   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Witaj Janeczko! Próbuję odnaleźć się na forum.Dopiero zaczynam raczkować... radocha
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 10:08   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
O proszę, grahasil, jeszcze trochę i prawie że sąsiadka! bye bye
  Temat: Rozne Torty- przepisy
bietka150

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 32476

PostForum: Ciasta, desery   Wysłany: Sob 30 Paź, 2010 15:46   Temat: Rozne Torty- przepisy
Różne blaszki - różnej wielkości biszkopty.U mnie jest stała proporcja:
1 duże jajo
1 łyżka cukru
1 łyżka mąki (tak samo wypukła, jak cukru)
proszek do pieczenia - pół łyżeczki na około 5 jaj

Białka ze szczyptą soli "na sztywno" - przy pomocy robota.
Sukcesywnie dodać cukier i po jednym żółtku
Koniec robota - do ręki drewniana łyżka.
Delikatnie dodać do piany mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia.
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Sob 30 Paź, 2010 15:32   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Zdjęcie "weszło".Może trochę małe, może trochę długo trwało...Ale mam satysfakcję, bo się udało!
A teraz chciałabym trafić do wszystkich drutomaniaczek.
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Sob 30 Paź, 2010 11:25   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Antosiu, dziękuję Ci za życzliwe zainteresowanie. Na razie nie wychodzi to wstawienie zdjęcia.Jeszcze chwilka...
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Pią 29 Paź, 2010 23:18   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
Macham łapką do wszystkich wędrujących po forum.I serdecznie wszystkich pozdrawiam. bye
  Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
bietka150

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 86263

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: Pią 29 Paź, 2010 20:30   Temat: Z jakich jesteście miast, miejscowści ???
A od mego miasteczka do Szczecina prawie rzut beretem...
To mój pierwszy wpis i ręce mi się trzęsą.A do pomocy mam tylko Was, jeśli ktoś zechce mnie poprowadzić...
Obok okienka w którym w tej chwili piszę jest kolumienka symboli.A ja nie wiem, co one znaczą.I teraz będę próbować zamieścić to, co napisałam...Kciuki! Trzymajcie za mnie kciuki! - Ale nikt nie wie, ze coś tam piszę...
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11