RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania

Znalezionych wyników: 5
RękoDzielni - Forum u Maranty Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Potrzebuje pomocy w wyborze maszyny
Olala

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 66052

PostForum: Maszyny do szycia    Wysłany: Wto 06 Paź, 2009 22:02   Temat: Potrzebuje pomocy w wyborze maszyny
Żeby nie zaśmiecać forum tematami podczepie się pod ten, dawno nie odwiedzany.
Drogie panie, bardzo proszę o radę, czy warto jest kupić maszynę do szycia JANOME MEMORY CRAFT 6600P, jest ona dość droga (prawie 4 tyś), jednak ma to być sprzęt na lata. Finanse są, jednak czy maszyna jest warta tej ceny. Jak oceniacie jej funkcje, możliwości, markę. Proszę o radę

tutaj link do maszyny: http://www.eti.com.pl/?q=item&id=433
  Temat: Elmo z Ulicy Sezamkowej
Olala

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10192

PostForum: zabawki i miniaturki   Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 23:31   Temat: Elmo z Ulicy Sezamkowej
jeeeej elmo cmoknięcie
mi się marzy ciasteczkowy potwór Smile
  Temat: włóczka do amigurumi
Olala

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12799

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 19:47   Temat: włóczka do amigurumi
karmelek najlepiej mi się robi teflonowymi szydełkami a te dostałam najmniejsze 2,5 więc na kordonek trochę za wielgaśne, ale mam też mniejsze metalowe szydła i próbowałam nawet wczoraj na snehurce, całkiem nieźle wychodziło, można wyczarować fajne maleństwa. Jednak nie było w sklepach koło mnie Perle 5 Sad

Ale kupiłam "Almina", "Camilla" i Yarn Art "jeans". Zaraz zacznę robić na nich próbki, wydają się niesamowicie gładziutkie w porównaniu do tych z których robiłam wcześniej. Jestem dobrej myśli Smile
Dziękuje wam wszystkim za rady! kwiatek dla ciebie
  Temat: włóczka do amigurumi
Olala

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12799

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 00:36   Temat: włóczka do amigurumi
sprawdzę czy mają taką w sklepach w poznaniu.
czytam blog z recenzjami włóczek. idealna z opisu wydaje się Floria Yarbow, używał ktoś z was?
  Temat: włóczka do amigurumi
Olala

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12799

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Śro 12 Sie, 2009 22:39   Temat: włóczka do amigurumi
od jakiegoś czasu robię na szydełku te maskotki (amigurumi), jest to mój pierwszy kontakt z szydełkiem Wink dlatego mam kilka pytań, głównie odnośnie włóczki. Moje szydełkowe stworki robię jak na razie z włóczki akrylowej "mimoza opus" i nie jestem za bardzo zadowolona z efektu. Nie chodzi mi tutaj o wygodę szydełkowania, bo tutaj nie mam zastrzeżeń, jedynie o efekt estetyczny. Chciałabym alby moje maskotki były gładkie, wręcz jakby 'śliskie', bardzo zwarte a ta włóczka jest jak na moje wymagania zbyt 'włochata'. Zastanawiałam się czy może jest włóczka podobna w dotyku do muliny, żeby nie wyłaziły z niej te włoski. Zależy mi na efekcie jak na przykład na tym zdjęciu:

przykładów jest wiele, ten pochodzi z serwisu etsy


proszę o pomóżcie! niedługo wyjeżdżam na odludzie, muszę się uzbroić w zapasy a nie wiem co kupić!? :O
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10