RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania

Znalezionych wyników: 19
RękoDzielni - Forum u Maranty Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Utknęłam
Minnetaki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9445

PostForum: Podstawy   Wysłany: Pon 06 Lut, 2012 18:59   Temat: Utknęłam
Co prawda nie ja zadałam pytanie, ale dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zapisałam sobie do mojego notatnika z ważnymi zapiskami szydełkowymi. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafię na wzór gdzie będzie wykorzystany akurat ten motyw. A teraz będzie jak znalazł. Punkcik dodany. cmoknięcie
  Temat: [szydełko] serwetka z łączonych elementów
Minnetaki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7576

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 20:41   Temat: [szydełko] serwetka z łączonych elementów
Bardzo Wam dziękuję za pomoc, punkciki dodane, a ja się biorę za trenowanie. sztrikuję
  Temat: [szydełko] serwetka z łączonych elementów
Minnetaki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7576

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 19:51   Temat: [szydełko] serwetka z łączonych elementów
Błagam wyjaśnij jaka jest różnica między wbiciem szydełka w łuk a w oczko. To pewnie jest banalne pytanie ale ja naprawdę nie wiem. hmm
  Temat: [szydełko] serwetka z łączonych elementów
Minnetaki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7576

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 19:42   Temat: [szydełko] serwetka z łączonych elementów
Nutinko, próbuję Twoim sposobem i już to wygląda tak jak powinno. Bardzo Ci dziękuję. cmoknięcie Jedynie nie podoba mi się, że oczko z łańcuszka, w który się wbijam wyciąga się tak bardzo. Być może potrzeba trochę praktyki. Czy to obojętne w którą część oczka łańcuszka wbijam: w dolną czy w górną? Bo teraz robię w dolną.
  Temat: [szydełko] serwetka z łączonych elementów
Minnetaki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7576

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 18:19   Temat: [szydełko] serwetka z łączonych elementów
Wiem, że ten temat już był poruszany, bo przeszukałam forum i znalazłam sposób Maranty na łączenie elementów serwetki, ale nijak mi to nie wychodzi, dlatego proszę o pomoc. Przed zaczęciem obrusa dla koleżanki na prezent pomyślałam, że w celu przećwiczenia łączenia elemntów za pomocą oczka ścisłego zrobię maleńką serwetkę, która w środku składa się z sześciu kwiatków skupionych dookoła jednego większego kwiatka. No i zadowolona zaczęłam to robić w oczekiwaniu na Pasterkę. Jakież było moje zdumienie, że mi nie wychodzi. W końcu wpadłam na pomysł, że muszę ustalić kolejność robienia kwiatków. Na zdjęciu, które Wam podsyłam napisałam na czerwono w jakiej kolejnosci umyśliłam sobie, że te kwiatki należy robić. Myślałam, że problem z głowy, ale nie.... Zrobiłam środkowy kwiatek, ucięłam nitkę i zakończyłam go jako całkowicie gotowy element. Przystąpiłam do robienia drugiego kwiatka, zrobiłam srodek, zrobiłam 4 płatki, 5 oczek łańuszka i według wzoru powinnam teraz połaczyć z łańuszkiem środkowego kwiatka i kończyć dalej łańcuszek drugiego kwiatka. I w tym momencie robi się problem, ponieważ mając na szydełko zaczęty kwiatek wbijam szedełko w łańuszek pierwszego kwiatka od spodu, chwytam nitkę i przeciągam przez dwa oczka i zaczynam robić łańuszek, ale nie wiedzieć czemu on idzie w prawą stronę a nie w lewą? Gdy go przekładam na właściwą stronę, żeby móc robić kolejny płatek łańuszek skręca się i bardzo brzydko to wygląda. Co robię źle?
  Temat: [szydełko] jaki kordonek
Minnetaki

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10690

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Śro 21 Gru, 2011 18:10   Temat: [szydełko] jaki kordonek
Dziękuję Wam wszystkim za radę. Na tym forum jeszcze nigdy się nie zawiodłam i rzeczywiście tak jak napisała Makarbella naprawdę mam kilkaset znajomych tutaj, które służą mi radą i dobrym słowem. Skorzystam z propozycji Magdy i użyję Filo di Scocia. O efekcie końcowym napiszę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. cmoknięcie
  Temat: [szydełko] jaki kordonek
Minnetaki

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10690

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Wto 20 Gru, 2011 21:09   Temat: [szydełko] jaki kordonek
Dziękuję za radę. Ja jestem dopiero początkująca i zrobiłam w swoim życiu tylko 5 serwetek, teraz jestem przy 6 i nie mam jeszcze wyczucia, jaką nitką osiągnę jaki efekt. Szkoda, że w dziale "Chwalimy się" nie ma mowy o tym jaka nitka i jakie szydełko zostały użyte przy konkretnym dziele. Byłoby to bardzo pomocne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szydełkiem, a nie mają wśród swoim znajomych nikogo kto się tym zajmuje i coś doradzi.
  Temat: [szydełko] jaki kordonek
Minnetaki

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10690

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Wto 20 Gru, 2011 18:21   Temat: [szydełko] jaki kordonek
Hej, wczoraj jednak nie zajrzałam tutaj, bo pracowałam do późna, ale dzisiaj zamieszczam zdjęcie tej serwety oraz schemat, gdyby ktoś chciał zrobić również. Serweta jest wymiaru 80 cm x 80 cm i składa się z 16 kwadratów połączonych ze sobą. Patrząc na zdjęcie nie sądzę, żeby bardzo sztywna nitka była dobrym wyborem. Co Wy o tym sądzicie? Co do gazetek typu Diana lub Sandra rzeczywiście mogą promować określonych firm kordonki, bo to dziwne, że ani razu nie spotkałam się z firmą Ariadna. Poradźcie mi jakim kordonkiem robiłybyście tę serwetę?
  Temat: [szydełko] jaki kordonek
Minnetaki

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10690

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Nie 18 Gru, 2011 22:15   Temat: [szydełko] jaki kordonek
Dzięki za szybką odpowiedź, jutro wieczorem wstawię zdjęcie i wykres tej patchworkowej serwety. Nie mam pojęcia czy mi będzie sztywna nitka odpowiadała. Do tej pory robiłam nićmi firmy Ariadna 10 g/65 m (bardzo miękka nitka) oraz 100 g/525 m (sztywniejsza). Czy Aida jest bardziej sztywna od tej Ariadny 100 g/525 ? Pozdrawiam i życzę dobrej nocy cmoknięcie
  Temat: [szydełko] jaki kordonek
Minnetaki

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10690

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Nie 18 Gru, 2011 20:51   Temat: [szydełko] jaki kordonek
Witajcie, mam robić serwetkę dla koleżanki na prezent, więc chcę żeby wszystko było super. W gazetce Diana Robótki mam wzór serwetki i napisane jest przy pozycji Materiał: kordonek Coats Aida 5 (100% bawełny, dł. 195 m/50 g). W Lublinie nie znalazłam takiego kordonka niestety, czy mogę zastosować zamiennik z Ariadny i który będzie najlepszy. Czy nie wpłynie to na efekt końcowy? To ma być prezent na 40 urodziny, zrobiłam takie wielkie halo z mojej nowej pasji jaką jest szydełko, więc naprawdę nie chciałabym dać plamy. Napiszcie czy wy sugerujecie się tym co gazeta podaje czy patrzycie tylko aby grubość nitki pasowała.
  Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Minnetaki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10165

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Śro 02 Lis, 2011 21:43   Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Jasne że tak, dziękuję za pomoc. Guzek ma być wypukły, więc robię go z jednego oczka, ale ponieważ jest to aż pięć pętelek, które muszę przeciągnąć przez to oczko w łańcuszku, więc zaczęłam przeciągać pod łańuszkiem, bo w tym łańcuszku naprawdę mi się nie mieści.
  Temat: [szydełko] jak się robi guzek
Minnetaki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7564

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Śro 02 Lis, 2011 20:15   Temat: [szydełko] jak się robi guzek
Dzięki za szybką odpowiedź, nawet zaczęło mi to wychodzić, ale mam problem ze zmieszczeniem tego w jednym oczku łańcuszka, które jest w mojej serwetce podstawą dla guzka. Czy mogę wyciągać te oczka spod łańcuszka tak jak się robi np. słupki na łańcuszku, żeby ładnie wyglądały? Bo wiecie, 5 razy wbić szydełko w jedno oczko i wyciągać z niego nitki to trudna sprawa. Czy mam walczyć, żeby zmieścić to w jednym oczku łańcuszka czy mogę sobie ułatwić i robić pod łańcuszkiem? Jeszcze raz Wam dziękuję cmoknięcie
  Temat: [szydełko] jak się robi guzek
Minnetaki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7564

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Śro 02 Lis, 2011 14:56   Temat: [szydełko] jak się robi guzek
Witajcie. Mam problem ze skończeniem serwetki. Podałam też to pytanie w moim pierwszym pytaniu, które sama nazwałam banalnym, ale boję się, że może już nikt nie zajrzy w ten temat, dlatego założyłam odrębne pytanie. W opisie mam: guzek = z 5 o. ścisłych wyciągnąć długie pętelki, zrobić 6 n., po czym wszystkie pętelki przerobić razem.
Dla mnie to czarna magia, siedziałam wczoraj i próbowałam ale efekt jest mizerny. Gdybyście mogły to rozpisać krok po kroku co trzeba zrobić z szydełkiem byłabym wdzięczna, bo brakuje mi już tylko trzech okręgów, żeby zakończyć serwetkę, a wszędzie się pojawiają te guzki. Serwetka zapowiada się efektownie, więc nie chciałabym zepsuć jej, bo przecież finał wieńczy dzieło zebalek
  Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Minnetaki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10165

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Śro 02 Lis, 2011 13:21   Temat: jak zrobić guzek?
Dzięki za wszystkie Wasze odpowiedzi. Przebrnęłam już przez ten motyw i dotarłam do guzków. No i muszę znowu Was prosić o pomoc. W opisie mam: guzek = z 5 o. ścisłych wyciągnąć długie pętelki, zrobić 6 n., po czym wszystkie pętelki przerobić razem.
Dla mnie to czarna magia, siedziałam wczoraj i próbowałam ale efekt jest mizerny. Gdybyście mogły to rozpisać na krok po kroku byłabym wdzięczna, bo brakuje mi już tylko trzech okręgów, żeby zakończyć serwetkę, a wszędzie się pojawiają te guzki.
  Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Minnetaki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10165

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Nie 30 Paź, 2011 15:53   Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Dzięki za odpowiedź. Teraz mogę dokończyć serwetkę. Na końcu serwetki są do wykonania guzki i guzki z pikotkiem. Też tego nie potrafię, tak więc jak dojdę do tego etapu to poproszę znowu o pomoc cmoknięcie
  Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Minnetaki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10165

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Nie 30 Paź, 2011 14:21   Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Czyli przez cały czas robiłam źle słupki w kolejnym rzędzie w innych moich robótkach. Bo ja traktowałam dziurkę przed słupkiem czyli na prawo od słupka za należącą do tego slupka, a tu okazuje się, że dziurka na lewo należy do słupka. To oznacza, że w tym moim wzorze skoro mają się ilości slupków zmniejszać i mam zrobić słupek w wyższym rzędzie na drugim słupku niższego rzędu muszę się wkłuć w trzecią dziurkę licząc na lewo. Proszę potwierdź że dobrze zrozumiałam Z góry dziękuję.
  Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Minnetaki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10165

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Nie 30 Paź, 2011 13:05   Temat: [szydełko] banalne pytanie ale dla mnie istotne
Witam wszystkich. Mam strasznie głupi problem, robię już od jakiegoś czasu na szydełku i dopiero teraz wyszedł mój brak wiedzy. Robię serwetkę okrągłą, gdzie mam do wykonania 10 słupków potem dwa oczka i znowu 10 słupków i tak aż do skończenia okręgu. W następnym rzędzie według schematu mam zrobić 3 oczka (co dziwne, bo przecież jeśli zastępuję słupek łańcuszkiem to robię 2 oczka a nie 3) i dalej robię 7 słupków czyli razem 8 słupków, teraz 4 oczka łańcuszka, 8 słupków i znowu 4 oczka łańcuszka i tak do zakończenia okręgu. Idea jest taka, że ilosci tych słupków mają się zmniejszać sukcesywnie idąc w górę robótki. I tu pojawia się problem, ponieważ nie wiem gdzie mam wbić szydełko w następnym rzędzie. Według schematu mam wbić szydełko w drugi słupek dolnego rzędu słupków i teraz patrząc od strony łańcuszka, który akurat mam na szydełku nie wiem gdzie mam się wkłuć: w pierszą dziurkę czy w drugą dziurkę. Czy ta dziurka, która jest za pierwszym słupkiem należy do pierwszego słupka czy do drugiego słupka?Próbowałam już obie wersję i z każdej jestem niezadowolona, nie potrafię wybrać. Proszę pomóżcie jak to prawidłowo powinno wyglądać.
  Temat: Szydełkowe serwetki
Minnetaki

Odpowiedzi: 2910
Wyświetleń: 910309

PostForum: ozdoby naszego domu   Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 19:37   Temat: Szydełkowe serwetki
Oto moje dwie serwetki, które do tej zrobiłam. Są jeszcze przed myciem i prostowaniem, naciąganiem.
  Temat: Szydełkowe serwetki
Minnetaki

Odpowiedzi: 2910
Wyświetleń: 910309

PostForum: ozdoby naszego domu   Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 17:23   Temat: Szydełkowe serwetki
Witajcie, obejrzałam Wasze prace i trochę się załamałam. Moje serwetki nie wyglądają tak pięknie i zaczęłam się zastanawiać co jest nie tak: albo ja źle robię tzn. robię za luźno, albo może coś nie tak z moim kordonkiem (używam Ariadny 100% bawełna 10g/65m). Może być też tak, że byle jakiej tanecznicy przeszkadza i rąbek u spódnicy. Czy krochmalicie swoje serwetki?
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11